Women's Health poleca:

Long bob: najmodniejsza fryzura

Poleć ten artykuł:

Long bob to bez wątpienia aktualnie najmodniejsza fryzura, którą pokochały i celebrytki, i miliony zwykłych dziewczyn. Zresztą nie bez powodu, bo pasuje do każdego typu urody i włosów. Zobacz, które gwiazdy pokochały ten fryzjerski hit i dowiedz się, jak stylizować włosy.

1. Pozwala na łagodną zmianę

Największe fryzjerskie traumy przeżywają zazwyczaj długowłose dziewczyny, które chcą tylko nieco skrócić swoje loki, a kończą z włosami za krótkimi, by upiąć je w jakikolwiek sposób. Taka zmiana jest po prostu odczuwalna jako zbyt duża i zniechęca dziewczyny do eksperymentowania z włosami w przyszłości.

Cięcie sięgające kości obojczykowych (to te widoczne na dekolcie poniżej ramion) daje poczucie zmiany i odświeżenia fryzury, ale wciąż umożliwia noszenie zarówno wysokich, jak i niskich upięć. Jest kompromisem między wygodą – w porównaniu z bardzo długimi włosami – a możliwościami stylizacyjnymi ograniczonymi w przypadku klasycznego, krótkiego boba.

Profesjonaliści zaczęli nawet nazywać ten look „krótkim cięciem dla długowłosych dziewczyn”. Skoro więc nawet ortodoksyjne fanki loków do pasa przekonały się do tego cięcia, lob (skrót od „long bob”) jest chyba skazany na sukces.

2. Pomaga modelować sylwetkę

Ostatnia modernizacja tej fryzury zakłada, że cięcie jest nieco dłuższe z przodu, a krótsze z tyłu – dodaje jej to zadziornego charakteru. Tylne partie włosów powinny dotykać nasady karku, natomiast okalającym twarz kosmykom można dodać około 2 cm długości, tak by muskały kości obojczykowe. To wersja dla dziewczyn, które uważają swoją figurę za idealną.

Eksperymentując z długością fryzury, można jednak optycznie zmienić proporcje sylwetki. Jeżeli jesteś bardzo wysoka i masz długą szyję, podetnij włosy na długość 2 cm poniżej linii kości obojczykowych (jak Nicole Kidman). I odwrotnie: przy konieczności optycznego wydłużenia sylwetki skróć włosy do 2 cm powyżej obojczyków (patrz: Emma Stone).

3. Proste, kręcone, lśniące, matowe – pasuje do każdej tekstury

Długość do obojczyków jest magiczna. Nie obciąża cienkich, prostych włosów, a nawet dodaje im objętości i gęstości. Jest jednak wystarczająco długa, by loki nie powędrowały do góry, tworząc spuszone afro (co zdarza się przy standardowym bobie).

I co najlepsze – jest jedną z niewielu fryzur, które nie potrzebują stylizacji suszarką, by wyglądać świetnie. Równie dobrze prezentuje się na gładko, jak i lekko potargana.

Tagi: long bob | najmodniejsze fryzury

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij