Women's Health poleca:

Kosmetyczne mity pod lupą WH

Poleć ten artykuł:

Zastanawiasz się czasem, jaka jest zależność między czekoladą a trądzikiem i czy do pielęgnacji włosów warto używać piwa? Zobacz, które z kosmetycznych mitów są prawdziwe i czy warto je stosować.

Pewnie niejedna koleżanka wspominała Ci o jakimś nieszablonowym użyciu kosmetyków, a na forach internetowych wielokrotnie czytałaś o zaskakujących właściwościach niektórych produktów? Jakoś nigdy nie traktowałaś tych kosmetycznych rewelacji poważnie, bo i czemu? Tym razem przyjrzyj się popularnym kosmetycznym mitom i dowiedz się, czy nie tkwi w nich może ziarenko prawdy. Pamiętaj tylko, że nawet jeśli niektóre są prawdziwe, to nie zawsze warto z nich korzystać.

Ciasne koki i kucyki a wypadanie włosów

W zasadzie to każda fryzura, która wymusza naciąganie włosów, może w końcu doprowadzić do ich wyrwania oraz osłabienia. Jeśli często zdarza Ci się upinać wysokiego koka, zaplatać ciasne warkocze lub nosić wysoką kitkę, to nie tylko wyrywasz sobie przy okazji sporo włosów, ale i w znacznym stopniu osłabiasz swoje mieszki włosowe.

W konsekwencji Twoje włosy obumierają i wypadają. Aby zachować swoje pasma jak najdłużej, poszukaj jakiejś luźnej fryzury, która nie wymaga naciągania skóry głowy.

Tarcie oczu a zmarszczki

No dobra, tarcie oczu nie jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmarszczek, ale naciąganie delikatnej skóry wokół oczu, które jest tego nieodłącznym elementem, już tak.

Kiedy ugniatasz i rozciągasz swoją twarz wte i wewte (np. podczas malowania kresek eyelinerem), możesz szybciej, niż powinnaś, zaobserwować u siebie pierwsze zmarszczki. Oczywiście nie powinnaś się obawiać kurzych łapek, jeśli raz kiedyś potrzesz oczy, ale zalecamy, by nie weszło Ci to w nawyk.

Jeśli chcesz wyeliminować ryzyko powstawania zmarszczek do minimum, koniecznie zobacz 9 złych nawyków, które powodują zmarszczki.

Tagi: porady kosmetyczne | pielęgnacja włosów | pielęgnacja twarzy

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij