Women's Health poleca:

Wyprzedaże w sklepach - jak rozsądnie robić zakupy?

Poleć ten artykuł:

Może i nie cierpisz na zakupoholizm, ale często zdarza Ci się kupić daną rzecz, schować w szafie i… nigdy nawet nie założyć? Lepiej zobacz, jak nie zwariować w trakcie wyprzedaży i jesiennych wizyt w sklepach. Oto pytania, jakie powinnaś sobie zadać, by uniknąć gorzkich wyrzutów sumienia po zakupach.

Budzisz się rano, otwierasz szafę i – chociaż wieszaki uginają się pod ciężarem wiszących na nim ubrań – oświadczasz wszem i wobec, że kompletnie nie masz co na siebie włożyć... To koszmar dobrze znany wszystkim przedstawicielkom płci pięknej.

Ten paradoks potwierdzają też badania. Vouchercloud.com przeprowadził wśród 2,137 amerykańskich kobiet sondaż dotyczących ich zakupowych i ubraniowych nawyków. Wyniki były zaskakujące: panie oszacowały, że w zakamarkach swoich szaf posiadają nigdy nienoszone ciuchy i buty warte około 550 $. Co więcej, rzeczy te stanowią aż 20% ich całej garderoby. To cała masa zmarnowanych pieniędzy, które można wydać sensowniej i zmarnowanego miejsca, które można przeznaczyć na coś innego.

Postanowiliśmy więc poprosić Theę Palad, specjalistkę z działu mody amerykańskiego wydania „Women's Health”, o wskazówki, które pomogą Ci pokochać każdą sukienkę, bluzkę i apaszkę jaką masz. Następnym razem, gdy wybierzesz się na zakupy, zrób szybki rachunek sumienia i nim dojdziesz do kasy, zadaj sobie poniższych 12 pytań:

1. Czy przymierzyłaś te spodnie?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „nie”, to natychmiast udaj się do przebieralni. Nie odkładaj tego na powrót do domu. „Po co kupować ubranie w ciemno i ryzykować niezwrócenie go w terminie? – mówi Palad. – Pamiętaj, że spodnie, które dobrze leżą na manekinie, wcale nie muszą tak samo wyglądać na Tobie”.

2. Zastanawiasz się nad tą sukienką tylko ze względu na jej metkę?

W tej kwestii bądź ze sobą szczera i nie zachowuj się jak snob! Jeśli nie podoba Ci się najnowsza kolekcja, nie kupuj ubrań tylko z powodu renomy danego sklepu.

3. Jesteś w fatalnym nastroju?

„Tak, jak nie powinnaś robić zakupów spożywczych, gdy jesteś głodna, tak samo, odradzamy Ci zakup nowych ubrań, gdy jesteś zdołowana – tłumaczy Palad. – Taka terapia nie działa zbyt długo. Chwilowa poprawa nastroju minie, gdy zobaczysz wyciąg z konta”.

4. Czy ta bluzka pasuje do Twoich pozostałych ubrań?

„Spróbuj wyobrazić sobie, jak dana rzecz kompletuje się z innymi częściami Twojej garderoby – radzi Palad. – Jeśli okaże się, że do nowej bluzki będziesz musiała dokupić i nowy żakiet, i spodnie, bo inaczej nie będziesz miała z czym jej nosić – może powinnaś zrezygnować z takiego zakupu”.

Zobacz też, jak w łatwy (i oszczędny) sposób przełamać rutynę w Twoich codziennych stylizacjach.

5. Czy ta sukienka Ci się do czegoś przyda?

Jeśli w swoim kalendarzu nie masz zaplanowanych żadnych przyjęć i wystawnych kolacji, to nie potrzebujesz cudnej sukni balowej. Bolesne, ale prawdziwe.

Tagi: rozsądne zakupy | jak robić zakupy | wyprzedaże

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij