Women's Health poleca:

Jak zrobić loki? Jak zrobić fale?

Poleć ten artykuł:

Pożegnaj prostowanie włosów i krem do prostowania włosów – pora na loki i fale na włosach! Zobacz, jak łatwo wyczarować seksowne fryzury z poskręcanymi i pofalowanymi pasmami w roli głównej.

Ogłaszamy wszem i wobec koniec ery prostych włosów. Być może jeszcze kiedyś wrócą, ale na pewno nie tej wiosny, bo teraz prym wiodą fale i loki. Trudno się nie zgodzić z twierdzeniem, że fryzury oparte na prostych włosach wyglądają podobnie i niełatwo nadać im oryginalny, wyjątkowy styl. Fale i loki dają zdecydowanie więcej możliwości.

„Dzięki nowym technikom i narzędziom możemy wykreować naprawdę piękne, kobiece i pełne uroku fryzury” – mówi Grzegorz Fedoryszyn, ekspert stylizacji włosów, właściciel Studia Fedoryszyn we Wrocławiu. Od naturalnych, jakby muśniętych słońcem i wodą morską fal, poprzez prawdziwy glamour w stylu amerykańskich gwiazd Hollywood, po pełne kobiecego wdzięku retro. Stylizację włosów bardzo łatwo zmienić.

Dzisiejsze techniki fryzjerskie dziesięć lat temu wydawały się science fiction. Zawsze jednak musimy pamiętać, aby nowy kształt fryzury dostosować do rodzaju i długości włosów, a także rysów twarzy. Tylko wtedy osiągniemy zamierzony efekt i oczarujemy kobiecym seksapilem.

Bez względu na to, którą fryzurę wybierzesz, zawsze przyda się nieco objętości. Zobacz: 11 rad, jak zwiększyć objętość włosów.

Fryzura retro

Jeżeli typ Twoich włosów jest bardziej słowiański niż śródziemnomorski, a włosy są delikatniejsze – nic się nie martw. Możesz nosić pełną kobiecego wdzięku burzę loków i fal. „To rodzaj fryzury doskonale pasujący do stylu retro, który jest mocno obecny w tym sezonie” – mówi nasz ekspert Grzegorz Fedoryszyn.

Dla kogo

Idealna, jeżeli masz kształt twarzy pociągły lub trójkątny. Polecana do włosów cienkich i delikatnych, o długości do szyi lub do ramion. Na dłuższych ta fryzura się nie utrzyma i na pewno nie będzie tak efektowna. Dzięki tej stylizacji włosy wyraźnie zwiększą swoją objętość.

WH radzi: do tej fryzury w stylu retro pasuje efektowna spinka wsunięta we włosy nad uchem po tej stronie, gdzie włosów jest mniej.

Jak to zrobić

Krok 1: na umyte i wilgotne włosy nałóż piankę zwiększającą objętość Mousse Bouffante Kerastase, a następnie wysusz suszarką, tak by jeszcze były lekko wilgotne.

Krok 2: zaczynając od przodu, po kolei wydzielaj pionowo sekcje włosów szerokości ok. 3cm i nakręcaj na metalowe wałki od strony twarzy do tyłu głowy. Średnica wałków powinna wynosić 3-4 cm. Zakręć włosy na wałki na całej głowie, a następnie podsusz suszarką i odczekaj około 30 minut, aż włosy ostygną. Pozwoli to na lepsze utrwalenie skrętu

Krok 3: ściągnij wałki i delikatnie przeczesz palcami, tak by uformować naturalnie wyglądającą fryzurę. Użyj delikatnego lakieru dla lepszego utrwalenia, najlepiej Laque Couture marki Kerastase. Jeśli chcesz, by włosy nabrały większego blasku, zastosuj nabłyszczacz. Polecamy Gloss Appeal marki Kerastase.

Tagi: jak zrobić loki | jak zrobić fale

Oceń artykuł:

2.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij