Women's Health poleca:

Jak rozjaśnić włosy: farbowanie włosów w domu

Poleć ten artykuł:

Chcesz zostać blondynką? Zamiast zwykłej farby wybierz rozjaśniacz do włosów. Nasi eksperci podpowiadają, jak rozjaśnić włosy w domu. Zaoszczędzisz i czas, i pieniądze. Dowiedz się, jak powinno wyglądać prawidłowe farbowanie włosów.

Fryzjerzy uczą się sztuki koloryzacji włosów przez wiele miesięcy podczas szkoleń, a później w praktyce jeszcze doskonalą tę technikę przez lata pracy w salonie. I nawet ich często zaskakuje efekt.

Zależy on od wielu czynników: jakości i rodzaju farby, stanu włosów, ich grubości oraz tego, ile czasu utrzymuje się ten kosmetyk na głowie. Specjalnie dla naszych czytelniczek dwóch ekspertów opowiada o tym, jak zafarbować włosy w domu, aby wyglądać naprawdę dobrze.

Dowiedz się, czym się różnią farby i co robić, gdy zaliczysz wpadkę. Następnie ciesz się nowym, pięknym kolorem. W końcu od dzisiaj nie musisz już wydawać majątku w salonie!

Jak działa rozjaśniacz do włosów

„Rozjaśnianie to wytrącanie pigmentu z włosa – naturalnego lub kosmetycznego. Jest dużą ingerencją w strukturę włosa, a ryzyko popełnienia błędu jest spore, dlatego warto robić to u fryzjera.

Zarówno na własną rękę, jak i w salonie warto robić to stopniowo, kilkakrotnie” – opowiada Agnieszka Płusa, stylistka fryzur. I dodaje: „Jeśli chcesz uzyskać efekt delikatnego rozjaśnienia w warunkach domowych, tak by efekt był naturalny, farbuj tylko pasemka. Najbezpieczniej, jeśli koloryzowane pasma będą cienkie: to zmniejszy ryzyko plam”.

Jednak nie tylko farby do włosów mogą rozjaśnić pasma. „W domu możesz do tego użyć soku z cytryny albo rozcieńczonej wody utlenionej. Ten drugi sposób był często używany przez Marilyn Monroe!” – opowiada Konrad Kłos, stylista fryzur. Poznaj też działanie naturalnych płukanek do włosów.

Dosyć łatwe w użyciu są też gotowe produkty, które pomogą zrobić pasemka lub rozjaśnić końce włosów. Dzięki nim fryzura będzie wyglądała na bardziej przestrzenną i pełną objętości.

Tagi: rozjaśniacz do włosów | farbowanie włosów

Oceń artykuł:

2.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij