Women's Health poleca:

Sposoby na pryszcze - 5 patentów na krostki

Poleć ten artykuł:

Czasami wystarczy zmienić parę szkodliwych nawyków, by pożegnać krostki raz na zawsze. Zdrowa dieta, systematyczny trening czy nawet dokładniejsze oczyszczanie twarzy mogą być skuteczniejsze w walce z niedoskonałościami niż maści i kremy. Zobacz, jak pozbyć się pryszczy i poznaj sposoby na piękną cerę.

Uporczywy trądzik to dermatologiczny problem, którym powinien zająć się lekarz. Kto jednak zajmie się całą rzeszą kobiet, którym po prostu od czasu do czasu wyskakują pryszcze? Jeśli rzeczywiście chodzi o pojedyncze wypryski, możesz spróbować zdiagnozować się sama.

Po pierwsze, zlokalizuj strefę, w której zmiany pojawiają się najczęściej, a po drugie, przyjrzyj się wyglądowi samych wyprysków. Taka analiza pozwoli Ci określić czynnik, który prawdopodobnie najbardziej szkodzi czystości Twojej skóry. Gdy już to zrobisz, sprawdź, jakie nawyki (nie tylko pielęgnacyjne) zmienić, by „niespodzianka” kojarzyła Ci się odtąd tylko miło.  

Typ krost: ropne cysty na brodzie i żuchwie

Co Ci szkodzi: stres

Powiązanie: „Zapalne zmiany skórne mają związek z wyższym poziomem kortyzolu, znanego również jako hormon stresu. Kortyzol pośrednio pobudza aktywność gruczołów łojowych i zaostrza trądzik” – mówi dr Karolina Kopeć, dermatolog z kliniki DermaMed we Wrocławiu. Nerwusom nie pomaga też rozdrapywanie zmian, więc ręce przy sobie!

Rozwiązanie: Wprawdzie nie da się uniknąć stresujących sytuacji, ale da się wywołane stresem napięcie rozładować. Sen jest wrogiem hormonów stresu i przyjacielem pięknej cery. 6-8 godzin wystarczy, by obniżyć poziom kortyzolu.

Nie zapominaj też, że ćwicząc 30 minut dziennie (seks się liczy), podnosisz poziom endorfin i dostarczasz więcej tlenu do komórek w skórze (zobacz, dlaczego seks jest najlepszym lekarstwem na stres i nie tylko). Dotlenianie zabija bakterie beztlenowe, takie jak Propionibacterium acnes, która jest odpowiedzialna za rozwój trądziku.

Poznaj także nasze 3 sposoby na walkę ze stresem

Tagi: jak pozbyć się pryszczy | sposoby na krosty

Oceń artykuł:

4.10

Skomentuj (1)

Alicja

przez ~Alicja,
2016-09-27 09:41:12

Polecam na pryszcze stosowanie oleju z wiesiołka w kapsułkach. Naprawdę działa!

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij