Women's Health poleca:

Jak dbać o siebie: 6 grzechów urodowych

Poleć ten artykuł:

Zbyt częste farbowanie włosów, uzależnienie od żelowego manikiuru czy słabość do prostownicy – któraś jest bez winy? Tak myślałyśmy. Bo choć wiemy, że niektóre urodowe nawyki bardziej szkodzą, niż upiększają, wciąż nie możemy się ich wyzbyć. Trudno. Musimy nauczyć się, jak naprawiać szkody.

Choć staramy się dbać o siebie, każda z nas popełnia czasem urodowe grzechy. Oto nasze sposoby, jak szybko naprawić błędy. 

Grzech 1: Uzależnienie od żelowego manikiuru

Kara

Choć daje Twoim paznokciom kolor bez odprysków, odbiera im przy okazji zdrowie. Płytka zaczyna się łuszczyć, rozdwajać i pękać, ponieważ używane do zmywania żelu substancje niszczą tkankę macierzystą paznokcia – ta zaś potrzebuje pół roku na regenerację.

Wybawienie

Jeśli stan Twoich paznokci jest dramatyczny, odstaw jakiekolwiek lakiery przynajmniej na 2 tygodnie. Aby pomóc rozdwojonej płytce, odżywiaj ją bazą z proteinami i wapniem, np. Sally Hansen Double Duty Base & Top Coat (15,99 zł, rossmann.pl).

Grzech 2: Mocna regulacja brwi

Kara

Włosy odrastają, ale do pewnego momentu. Permanentne wyskubywanie może spowodować stany zapalne oraz trwałe uszkodzenia mieszków włosowych, co prowadzi do zatrzymania wzrostu.

Wybawienie

Po pierwsze, szybka kuracja stymulująca wzrost włosków. Pewnie znasz już cudownie działające odżywki do rzęs. Otóż gama kosmetyków tego typu zawiera również produkty do brwi. Wypróbuj (Long 4 Lashes Serum przyspieszające wzrost brwi (79,99 zł, drogerie), który zawiera bimatoprost – substancję aktywną, uważaną obecnie za jeden z najefektywniejszych związków stymulujących wzrost brwi. Doraźnie dorysuj wyrwane z rozpędu włoski pisakiem do brwi lub ostrą kredką, tak aby imitowały cieniutkie włoski. Zobacz też, jak powinna wyglądać regulacja brwi krok po kroku.

 

Tagi: jak dbać o siebie | urodowe usterki

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij