Women's Health poleca:

Idealny makijaż oczu krok po kroku: jak go zrobić?

Poleć ten artykuł:

Duże, piękne oczy przykuwają męski wzrok. Wzbudzają również sympatię i zaufanie, co przekłada się na udane życie towarzyskie. Zobacz, jak malować oczy, poznaj sztuczki naszych ekspertów i zachwycaj czarującym spojrzeniem.

Makijaż oczu może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza gdy mamy użyć kilku kolorów cieni i kilku technik ich nakładania. To jak praca artysty, który kolejnymi pociągnięciami tworzy piękny obraz. Wiemy, o ile łatwiej pomalować usta pomadką czy podkreślić policzki różem. Dlatego najczęściej nasz makijaż oczu sprowadza się do użycia mascary i czarnego eyelinera (choć i on wymaga wprawnej ręki). Warto jednak posiąść tę umiejętność, przynajmniej w stopniu podstawowym.

 Dobrze pomalowane oczy staną się jednym z największych atutów Twojej twarzy. Jest to niezwykle ważne, bo jak dowodzą badania, mężczyźni obserwujący kobietę wzrokiem błądzą po całym jej ciele, ale – wbrew stereotypowym sądom – skupiają się aż 2,97 sekundy, patrząc na jej oczy. Co więcej, dalsze badania wykazały, że duże oczy sprawiają, że odbierają Cię jako bardziej atrakcyjną i wzbudzającą większe Pokażemy Ci, jak krok po kroku sprawić, by Twoje spojrzenie nabrało rozmiarów XL.

Krok 1: wybierz najlepszy tusz do rzęs

Te z nas, które nie urodziły się z oczami Anne Hathaway, marzą, by jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dodać wyrazu spojrzeniu. Jakiej maskary użyć, żeby uzyskać magiczny efekt? Podpowiada wizażysta Andrzej Kawczyński.

Podnieś powieki

Tu niezbędna będzie maskara ze szczoteczką wydłużającą końcówki rzęs. Wydłużenie i podkręcenie rzęs zrównoważy opadanie powiek. Nakładając tusz, podkręć i pociągnij rzęsy w górę.

Wyeksponuj oczy

Przy głęboko osadzonych oczach sprawdzi się szczoteczka, która wydobędzie głębię Twoich oczu. Rzęsy powinnaś pociągnąć maskarą mocno pogrubiającą. Mocniej wytuszuj je od połowy ku końcom.

Powiększ rozstaw

Rzęsy powinny być pogrubione, ale niesklejone. Pamiętaj, żeby każda rzęsa była mocno wytuszowana. Dodaj dodatkową warstwę w zewnętrznych kącikach. Użyj maskary, która zagęści i jednocześnie precyzyjnie rozdzieli każdą rzęsę.

Otwórz spojrzenie

Jeśli chcesz powalić mężczyzn hollywoodzkim spojrzeniem, to koniecznie użyj maskary pogrubiającej i mocno podkręcającej rzęsy. Tuszuj rzęsy precyzyjnie, począwszy od ich nasady. Delikatnie pociągnij tuszem także dolne rzęsy: spowoduje to efekt szeroko otwartych oczu.

Tagi: makijaż oczu | makijaż krok po kroku | jak zrobić makijaż

Oceń artykuł:

2.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij