Women's Health poleca:

Herbaty ziołowe: działanie

Poleć ten artykuł:

Cellulit, trądzik, rozdwajające się paznokcie... – na te i inne urodowe problemy pomogą zioła: rumianek, bratek, pokrzywa i inne. Zacznij pić napary z ziół i sama zobacz, jak pomogą Ci stać się jeszcze piękniejszą! Przedstawiamy najlepsze zioła i ich zastosowanie.

Zadbaj o siebie także od wewnątrz. Z pomocą przyjdą Ci naturalne napary i nasza, krótka ściąga. Rozprawimy się wspólnie z problemami, które niektórym z nas spędzają sen z powiek, bo, jak dotychczas, walka nie przynosiła efektów. Po prostu pij i lśnij!

Trądzik

  • Najlepsze zioło: bratek

„Każde zioło, także bratek, zawiera unikatową kombinację substancji aktywnych – mówi prof. dr hab. Wiesława Bylka z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. – Ich moc wynika z synergii”. I tak bratek na kilka różnych sposobów pomaga w walce z trądzikiem.

Dzięki zawartym w nim związkom polepszającym metabolizm oraz zwalczającym wolne rodniki flawonoidom i antocyjanom dogłębnie oczyści Twoją cerę. Uzbrój się jednak w cierpliwość, bo przez pierwsze 2 tygodnie wypryski mogą się nasilić.

Jak stosować

Zioła zalewaj wrzątkiem i zaparzaj pod przykryciem. Bratek potrzebuje 5 minut. Pij 1-2 razy dziennie po posiłkach.

Łamliwe paznokcie

  • Najlepsze zioło: skrzyp polny

Masz już dość kruchych i rozdwajających się paznokci? Popraw ich kondycję za pomocą skrzypu. To zioło jest bogatym źródłem krzemu, którego z wiekiem ubywa. Niedobrze, bo ten pierwiastek wspomaga naturalną produkcję kolagenu. A ten z kolei odpowiada za mocną strukturę Twoich paznokci, włosów i skóry.

Zadbaj też, by w Twojej diecie znalazły się produkty bogate w witaminę B1 (wieprzowina, strączki), bo długotrwałe picie skrzypu może prowadzić do jej niedoboru.

Jak stosować

Zaparzaj przez 15 min. Pij 3 razy dziennie.

Tagi: zioła | napary ziołowe

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij