Women's Health poleca:

Fryzura w stylu push-up: dodaj sobie objętości

Poleć ten artykuł:

Suchy szampon, pianka, serum… Jeśli chcesz wyglądać rewelacyjnie, musisz dodać swojej fryzurze objętości. Zdradzamy, po które kosmetyki do włosów sięgnąć i jak wygląda prawidłowa pielęgnacja włosów. Z WH łatwo osiągniesz efekt XXL.

kobieta, włosy

Bez względu na obowiązujące trendy, objętość na głowie zawsze jest modna. Niezależnie od tego, jakie włosy masz teraz, po przeczytaniu naszego artykułu bez problemu zrobisz fryzurę w rozmiarze XXL.

Jak mówią: od przybytku głowa nie boli. Trendy zmieniają się co sezon, a moda na gęste, uniesione u nasady włosy trwa nieprzerwanie od lat. Nic dziwnego – właśnie takie są symbolem kobiecości.

W naszej szerokości geograficznej natura nie obdarzyła nas niestety hojnie włosami. Owszem, mamy ich sporo w porównaniu do dziewczyn z innych kontynentów, jednak są one bardzo cienkie. Właśnie dlatego delikatne, słowiańskie blond włosy są „przyklapnięte”. „W porównaniu do włosów Azjatek, które są grube i wyrastają z głowy pod kątem 90 stopni, Polki nie mogą pochwalić się bujnymi czuprynami” – opowiada Filip Galas, stylista fryzur.

Mamy jednak dobrą wiadomość: dzięki nowym kosmetykom, zabiegom i sprawdzonym trikom od dzisiaj możesz mieć bujną fryzurę, nawet jeśli do tej pory tylko o niej marzyłaś.

Brak objętości to pojęcie dwuznaczne. Pierwsze dotyczy włosów „przyklapniętych”, które nie są uniesione od nasady. W tym przypadku najskuteczniejsze są… kosmetyki do pielęgnacji, które oczyszczają włosy i skórę głowy!

Brak objętości na długościach i końcach zazwyczaj dotyczy dziewczyn, które mają niezbyt dużo włosów. Tu idealnie sprawdzają się środki do stylizacji, które je „pogrubiają” i sprawiają, że wydaje się ich więcej. Oto 5 najlepszych kosmetyków na fryzurę w stylu push-up.

1. Suche szampony i pudry

Nasze cienkie włosy często i szybko przetłuszczają się u nasady, a sebum wytwarzane przez skórę głowy błyskawicznie je obciąża . Przetłuszczanie wcale nie musi być bardzo widoczne – jego efektem jest właśnie fryzura bez objętości u nasady.

„Jeśli nie masz czasu na ponowne mycie włosów i ich suszenie (np. po powrocie z pracy, gdy spieszysz się na ważne spotkanie), użyj pudru lub suchego szamponu w sprayu. Nałóż go tylko przy nasadzie włosów, a błyskawicznie odbiją się od nasady. I będą wyglądały naprawdę świeżo” – mówi Filip Galas.

Kosmetyk pochłania nadmiar sebum, odbija włosy od nasady i dodaje im objętości. Co prawda pozostawia je dość „tępe” w dotyku, a po użyciu zbyt dużej ilości kosmetyku – matowe. Jeżeli wolisz bardziej naturalną w dotyku fryzurę, wypróbuj inny polecany przez Galasa sposób: suszenie włosów i jednoczesne przeczesywanie ich płaską szczotką. Podczas tego zabiegu warto pochylić głowę w dół i zadbać o to, aby suszyć pasma tylko pod włos. W rezultacie włosy będą uniesione, a od przeczesywania gładkie i błyszczące.

Wypróbuj: Puder w sprayu Volume in Powder V.I.P., Kérastase (103 zł), Puder dodający objętości Super Dust Tecni Art, L'Oréal Professionnel (54 zł), Suchy szampon Alterna Caviar Dry Shampoo (102 zł).

Tagi: pielęgnacja włosów | stylizacja włosów

Oceń artykuł:

3.60

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij