Women's Health poleca:

Czerwona szminka: jak dobrać odpowiedni odcień pomadki?

Poleć ten artykuł:

Czerwona pomadka to kwintesencja kobiecości, skuteczny wabik na mężczyzn i doskonałe dopełnienie makijażu wieczorowego. Chcesz wyglądać perfekcyjnie? Sprawdź, jak dobrać kolor szminki i jak malować usta, aby przyciągać męskie spojrzenia.

Naucz dobierać się kolor szminki do swojej cery. Krwista szminka to najseksowniejszy kosmetyk wszech czasów. Tyle że granica między uwodzicielskimi ustami Marilyn a straszliwym grymasem Jokera jest bardzo cienka. Dlatego warto poznać instrukcję obsługi szminki.

Romantyczny wieczór we dwoje wymaga często użycia tajnej broni. Reguły gry zawsze zmienia czerwona szminka. To maleństwo potrafi dokonać kompletnej transformacji Twojej twarzy z: „umrę-przy-tym-biurku” na „tak -poproszę-jeszcze-jedną-lampkę-wina”. Niepozorne opakowanie reprezentuje ciężką artylerię – potrafi w pięć sekund rozświetlić twarz, wyostrzyć rysy oraz dodać Ci szyku. Nie mówiąc już o tym, jak atrakcyjną czyni Cię dla płci przeciwnej.

Przetestowały to Francuzki (bo któż by inny!): badaczki odkryły, że mężczyźni częściej podchodzili przy barze do kobiet umalowanych czerwoną szminką niż jakimkolwiek innym odcieniem.

Mamy jednak w obozie czerwonoustych kobiet dwie frakcje: dobrą (jak Gwen Stefani) i złą (Courtey Love około 1998 r.). Cała sztuka polega bowiem na odpowiedniej technice nakładania pomadki oraz wyborze najlepszego dla Twojej cery odcienia czerwieni. WH pomoże Ci opanować obie umiejętności, ale z tłumem facetów już radź sobie sama... Dzięki naszym patentom dowiesz się jak flirtować z facetem, aby randka zakończyła się po Twojej myśli.

Najpierw poprawna technika

1. Wygładź

Jeśli masz spierzchnięte usta, zrób peeling, a następnie wetrzyj w nie balsam. Odciśnij tłustą warstwę chusteczką i wklep w wargi podkład. Odciśnij. Jesteś gotowa na krok 2.

2. Obrysuj

Użyj konturówki w sposób właściwy dla kształtu Twoich ust.

  • Pełne wargi: wybierz kredkę o ton ciemniejszą od szminki. Obrysuj usta po wewnętrznej stronie i wypełnij.
  • Wąskie wargi: konturówką o ton jaśniejszą od szminki obrysuj wargi lekko po zewnętrznej – wydadzą się pełniejsze.
  • Usta idealne: obrysuj wargi kredką w odcieniu szminki. Albo użyj o dwa tony ciemniejszej – uzyskasz efekt ombre.

3. Wypełnij

Nałóż szminkę zaraz po użyciu podkładu. Dopiero po umalowaniu ust dobierz pasującą kolorystykę reszty makijażu.

4. Wykończ

Sprawdź zęby. Balsam do ust nałożony na wewnętrzną stronę warg zapobiegnie brudzeniu uzębienia.

Tagi: jak dobrać kolor szminki | makijaż krok po kroku | jak dobrać szminkę

Oceń artykuł:

2.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij