Women's Health poleca:

Cienie pod oczami: jak się ich pozbyć?

Poleć ten artykuł:

Sypiasz 7 godzin dziennie i masz worki pod oczami? Znajdź przyczynę. WH ogłasza zero tolerancji dla zmęczonego spojrzenia. Pożegnaj cienie pod oczami i zafunduj sobie promienny wygląd każdego dnia. 

Im więcej nocy zarwałaś na imprezy, tym bardziej Twoje oczy upodabniają Cię do pandy. Okazuje się jednak, że na cienie pod oczami wpływ ma więcej czynników niż tylko zmęczenie. Ale o tym za chwilę. Niezaprzeczalnym faktem jest, że skóra wokół oczu starzeje się o 36% szybciej niż na reszcie twarzy. Warto obdarzyć ją szczególną troską, bo świeże spojrzenie odmładza cały wygląd.

Przyczyna 1: struktura kostna

Możesz winić swoje geny za szerokie kości oczodołów, które sprawiają, że delikatna skóra pod oczami zapada się w otwór o dużej powierzchni. Test Stojąc przed lustrem, unoś podbródek. Cienie zniknęły, gdy zmienił się kąt padania światła? To jest to.

Rozwiązanie

Rano i wieczorem wklepuj w skórę pod oczami krem z wypełniającym kwasem hialuronowym, np. Dr Sebagh Eye Primer Lift (289 zł, pell.pl). Raz w tygodniu zaś naklej na 20 minut pod oczami płatki nasączone tym kwasem, np. Rodial Dragon's Blood Eye Mask (159 zł, pell.pl).

Nie boisz się igieł? Wypełnienie cieni kwasem hialuronowym od wewnątrz (zabieg Restylane) daje błyskawiczne rezultaty.

Przyczyna 2: zła pozycja podczas snu

Test: Postaraj się przez cały tydzień spać po 7 godzin. Co noc zmieniaj wysokość ułożenia poduszek i pozycję podczas snu. Widzisz różnicę? Bingo.

Rozwiązanie

Unikaj spania na brzuchu – twarz wciśnięta w poduszkę powoduje ograniczenie przepływu krwi i limfy pod skórą (przy okazji sprawdź najlepsze pozycje do spania). Aby poprawić krążenie pod oczami, użyj serum ze szpatułką do masażu limfatycznego La Mer The Lifting Eye Serum (880 zł, wybrane perfumerie Douglas). Również krem z zawartością kofeiny pobudzi przepływ limfy, zmniejszając cienie. Wypróbuj Bioderma Sensibio Eye (44 zł, w aptekach).

Tagi: cienie pod oczami

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (1)

kacha_82

przez ~kacha_82,
2016-08-17 09:24:09

sama stosuj e te platki rodiala z kwasem H. sa doskonale

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij