Women's Health poleca:

Jak przygotować ciało do lata?

Poleć ten artykuł:

To ten czas, w którym od świata zewnętrznego oddziela Cię jedynie kilkadziesiąt centymetrów kwadratowych tkaniny. Zobacz, jak dbać o ciało, by w krótkim czasie zyskać figurę, którą dumnie zaprezentujesz latem.

Sposoby na cellulit

To jedna z najbardziej demokratycznych dolegliwości. Dziewięćdziesiąt procent kobiet na całym świecie ma jakąś postać cellulitu. Zwykle pierwsze oznaki widzimy między 25. a 35. rokiem życia, gdy włókna kolagenowe, które tworzą konstrukcję utrzymującą w ryzach komórki tłuszczowe pod skórą, zaczynają się rozciągać.

Cellulit nie poddaje się bez walki, ale my wcale nie stoimy na straconej pozycji. Pierwszym krokiem w skutecznej walce z pomarańczową skórką jest poznanie wroga, dlatego najpierw dowiedz się, skąd się bierze cellulitu.

W domu

Czy preparaty na cellulit działają? Odpowiedź brzmi – owszem, ale tylko w połączeniu z masażem, ćwiczeniami i dietą. I tylko wówczas, gdy wykażesz się cierpliwością. Składnikiem, który zapewnia preparatom skuteczność, jest m.in. kofeina

„Badania wskazują, że najlepiej działa w połączeniu z retinolem” – mówi dr Francesca Fusco z Mount Sinai School of Medicine. Kofeina pobudza krążenie i czasowo zmniejsza objętość komórek tłuszczowych.

Retinol wpływa na głębsze warstwy skóry, przyczyniając się do zwiększenia produkcji kolagenu i naprawy zniszczonych włókien kolagenowych. Jednocześnie wygładza i poprawia jej strukturę i koloryt. Warto przy wyborze preparatu zwrócić uwagę na zawartość peptydów czy mikropeptydów, które zwiększają syntezę kolagenu, elastyny i fibronektyny.

„Mikrokolagen, będący peptydem biomimetycznym, naśladuje naturalne reakcje zachodzące w skórze. Efektem tego działania jest wygładzenie skóry” – mówi kosmetolog Karolina Przewlekła. Do cennych składników dochodzą też algi, które pobudzają krążenie i pomagają usunąć toksyny z organizmu.

W klubie fitness

Każdą sesję na siłowni zaczynaj i kończ interwałami na bieżni mechanicznej. „Journal of Applied Physiology” donosi, że intensywne interwałowe treningi aerobowe zwiększają oksydację tłuszczu, czyli spalanie tkanki tłuszczowej z użyciem tlenu, nawet o 36%.

Ustaw pochylenie na 6%. Biegnij najszybciej, jak tylko dasz radę, przez 60 sekund, po czym zwolnij na kolejne 30 sekund do truchtu lub nawet marszu. Powtórz całość 3 razy.

A jeśli chcesz mieć szybsze efekty, zawsze możesz skorzystać ze specjalistycznych zabiegów wykonywanych przez kosmetyczkę lub dermatologa. Dowiedz się więcej i osiągnij zgrabną pupę bez cellulitu. Na następnej stronie czekają na Ciebie sposoby na piękną opaleniznę - sprawdź.

Tagi: piękne ciało | smukła sylwetka

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij