Women's Health poleca:

Jak nie układać włosów? 3 grzechy w stylizacji

Poleć ten artykuł:

Jeżeli chodzi o piękną fryzurę to odpowiednie kosmetyki do włosów i suszarka to Twoi sprzymierzeńcy – musisz jednak zachować umiar i wiedzieć, czego unikać podczas stylizacji włosów. Jak zapewnić sobie efekt objętości XXL na głowie? Najpierw zobacz, czego wg naszych ekspertów powinnaś unikać.

włosy, uroda, kobieta, twarz

Objętości na głowie nigdy nie za wiele. Jeśli i Tobie marzy się fryzura w rozmiarze XXL, to zobacz, po które kosmetyki do włosów sięgnąć oraz czego unikać podczas codziennej stylizacji włosów. To właśnie te 3 grzechy sprawiają, że trudno uzyskać Ci efekt bujnej czupryny:

1. Rezygnacja z suszarki

Nakładanie produktów zwiększających objętość (np. pianki) po umyciu i niewysuszenie włosów. Taki zabieg nie tylko nie zwiększy objętości, ale zadziała wręcz przeciwnie – sprawi, że fryzura stanie się cięższa i mniej przestrzenna.

2. Za dużo dobrego

Za dużo kosmetyków do stylizacji. Tu granica jest bardzo cienka – naprawdę łatwo przesadzić z ilością i uzyskać efekt przeciwny do wymarzonego. Pamiętaj: lepiej nałożyć mniej niż więcej.

3. Źle spłukane kosmetyki

Na zmycie maski i odżywki poświęć co najmniej 2 minuty, aby mieć pewność, że włosy nie są nimi obciążone. Zwróć też uwagę na technikę spłukiwania – nie rób tego tylko wierzchu, postaraj się, aby woda dotarła do każdego kosmyka.

A co warto robić i jakich kosmetyków używać, by zapewnić sobie fryzurę w stylu push-up? Zobacz nasze sposoby na dodanie objętości fryzurze.

Nasi eksperci

Polscy styliści fryzur, doświadczeni w pracy z największymi gwiazdami.

1. Filip Galas (freehair.pl): założyciel Freehair Team i Haircut Academy, współtwórca kolekcji fryzur dla L'Oreal Professionnel.

2. Maciej Wróblewski (youandyou.eu): twórca fryzur gwiazd. Bohater serialu "Afera Fryzjera" w TVN Style.

3. Łukasz Mazolewski (tensalon.pl): bierze udział w sesjach i pokazach mody.

WH 04/2015

Tagi: pielęgnacja włosów | objętość | stylizacja włosów

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij