Women's Health poleca:

Co szkodzi włosom?

Poleć ten artykuł:

Błyszczące i piękne włosy to marzenie każdej z nas. Aby je jednak spełnić, kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Co jednak, gdy dbanie o włosy nie daje efektów? Co robisz źle?

1. Nierozczesywanie przed myciem

Niestety, włosy są najsłabsze, kiedy są mokre, a mokre włosy są najbardziej podatne na plątanie. Dlatego, jeśli chcesz uniknąć poplątania mokrych strąków, dokładnie wyszczotkuj włosy przed myciem.

Jeśli jednak lubisz czesać się pod prysznicem, po prostu nałóż odżywkę na mokre końce – w ten sposób bez problemu rozplączesz włosy za pomocą palców. Następnie, zanim spłuczesz odżywkę, rozczesz włosy przy użyciu grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Efekt gładkiej tafli murowany!

2. Czesanie włosów tylko na końcach

Cóż, pewnie słyszałaś, że zbyt częste czesanie może prowadzić do łamania się włosów. Wtedy ratunkiem są naturalne tłuszcze produkowane przez naszą głowę – ale jak mają ochronić włosy, kiedy czeszesz same końce?

Pamiętaj o tym, by masować skórę głowy drewnianą szczotką, aby stymulować krążenie i pobudzać wzrost włosów. Czesz włosy od skalpu, aż po same końce – to doda im naturalnego blasku!

3. Codzienne mycie włosów

Większość włosów nic nie zyskuje na codziennym myciu (nie zaprzeczamy, że są niektóre problematyczne czupryny tego jednak potrzebują). Częste oczyszczanie skóry głowy także pozbawia skalp naturalnych olejków, pozostawiając włosy bez blasku i życia.

Z pewnością, najbardziej inwazyjne jest codzienne mycie włosów, ale jeśli nie używasz tony produktów do stylizacji, zamiast mycia postaw tylko na opłukanie włosów wodą i użycie lekkiej odżywki nadającej objętość. Poza tym są suche szampony, które świetnie przedłużają świeżość włosów bez konieczności mycia.

4. Przypadkowe stosowanie odżywki do włosów

Choć mówi się, że powinno odżywiać się tylko końcówki (inaczej odżywka może obciążyć naszą fryzurę), to w rzeczywistości dziewczyny, które mają cienkie włosy szczególnie szczodrze powinny kłaść odzywkę, nawet u nasady głowy.

Chodzi o to, że cienkie włosy są podatniejsze na uszkodzenia,  a tym, co je chroni jest właśnie odżywka. Jednak z drugiej strony, nadmierne odżywianie włosów to popularny błąd, który popełnia każda z nas. Dlatego, aby zachować równowagę, używaj tyle odzywki, ile potrzeba na rozplątanie kosmyków, a intensywne odżywianie niechaj będzie cotygodniowym rytuałem.

No i nieważne, jakim masz patent na odżywianie włosów (każda z nas robi to inaczej i używa innych produktów), zadbaj tylko o to, by spłukiwać włosy dużą ilością wody i używać od czasu do czasu szamponów oczyszczających, które zmyją pozostałości innych kosmetyków.

Tagi: pielęgnacja włosów | co szkodzi włosom

Oceń artykuł:

3.40

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij