Women's Health poleca:

10 produktów, które szkodzą skórze

Poleć ten artykuł:

Pokaż mi, jak wygląda Twoja skóra, a powiem Ci, czego nie powinnaś jeść – czyli czego warto unikać, aby nie trzeba było maskować niedoskonałości, które psują nasz wizerunek i samopoczucie. Wyeliminuj te produkty z codziennej diety, a zyskasz piękną cerę i zdrową skórę.

Kiedy rano widzisz w lustrze cienie i worki pod oczami, nie dziwisz się, tylko sięgasz po korektor, żeby je ukryć. Zmęczony wygląd skóry stał się elementem codziennego mundurku pracujących czy nawet studiujących  kobiet. Makijaż pomaga w ukrywaniu niedoskonałości, jednak ważniejsze od maskowania jest usunięcie przyczyny zmęczonego wyglądu - między innymi jedzenia, które odbiera Twojej skórze blask. Sprawdź, czego nie jeść, aby mieć wypoczętą, ładną, zdrową cerę.

Jeśli zastosowałaś już wszystkie makijażowe sztuczki, jakie znaleźć można w otchłani internetu, a nadal wyglądasz na zmęczoną i niewyspaną, to wymienione niżej produkty mogą być winowajcami. Czytaj dalej i wyeliminuj ze swojej diety żywicieli worków pod oczami.

1. Sól

Pewna ilość soli jest Ci oczywiście niezbędna, jednak produkty z jej wysoką zawartością prowadzą do wysuszenia skóry – a to sprawia, że wyglądasz na dużo bardziej zmęczoną niż jesteś w rzeczywistości. Zdecyduj się na alternatywę o niskim poziomie sodu, a poza tym dodawaj smaku potrawom za pomocą ziół i przypraw innych niż sól – jest ich mnóstwo.

2. Słodzik

Zwykły cukier może wywoływać stany zapalne, jednak słodzik szkodzi tak samo, jeśli nie bardziej – sprawiając, że wyglądasz na opuchniętą. Słodzik zawiera aspartam – związek chemiczny wiązany z bólem stawów oraz zwiększeniem zapotrzebowania organizmu na cukier. Zamiast dosładzać jedzenie, staraj się wybierać naturalnie słodkie produkty, jak owoce, żeby raz na zawsze pożegnać efekt opuchniętej twarzy.

3. Alkohol

Niestety, każda ilość powyżej lampki wina lub małego piwa poważnie Cię odwadnia, wysuszając Twoją skórę i odbierając jej cały blask, jakim mogłaby promienieć. Jeśli nie możesz całkowicie wyrzec się alkoholu, spróbuj alternatywnych drinków na bazie wody lub wypijaj jej szklankę pomiędzy kolejkami – to uchroni Cie przed kompletnym odwodnieniem. Sprawdź przy okazji, ile wina pić, aby przyniosło to korzyści, a nie szkody.

Tagi: pielęgnacja twarzy | dieta na trądzik | piękna cera

Oceń artykuł:

3.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij