Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Święta – strategia przetrwania

Święta Bożego Narodzenia nie muszą wcale kojarzyć się ze stresem związanym z przygotowaniami, z nudnymi rodzinnymi imprezami i wreszcie z przejedzeniem. Na wszystko jest sposób! Zastosuj się do tych porad, a nie tylko przetrwasz Święta, ale może nawet zdołasz się cieszyć tym rodzinnym czasem.

Przed Gwiazdką najważniejsze jest opracowanie odpowiedniej strategii. Nie znosisz zakupów? Zrób je w Internecie! Boisz się, że zasiądziesz za stołem i zjesz o wiele więcej, niż powinnaś? Postaraj się unikać tych form spotkania! Zaplanuj swój czas tak, aby jak najwięcej się ruszać. 

Przed świętami

Jeśli nie lubisz przedświątecznych zakupów, a tłumy w centrach handlowych cię stresują, zaopatrz się w świąteczne sprawunki online. Unikniesz stresu, kolejek i przepłacania, a zakupy zostaną dostarczone wprost pod twoje drzwi.

Możesz zdecydować się na ofertę któregoś z supermarketów oferujących dostawy do domu (Auchan, Tesco) albo sklepów specjalizujących się w sprzedaży internetowej (A, Frisco). Opinie zawarte w mediach społecznościowych, wpisy na blogach oraz rankingi sklepów pomogą ci zdecydować, z którego marketu skorzystać.

Wybieraj sprzedawców godnych zaufania. W tegorocznym rankingu zwyciężył supermarket online Frisco, opinie o marketach Alma i Auchan także były bardzo dobre. W rankingach ocenia się takie parametry, jak jakość dostępnego asortymentu (wygrały Alma i Frisco), elastyczność sposobów dostawy (darmowa dostawa po zrobieniu zakupów wartości określonej kwoty oferowana jest przez sklepy Piotr i Paweł i Frisco). Opinie o sposobie zapakowania zakupów czy elastyczności sposobów zapłaty także zostały zawarte w rankingu.

Rodzinne rozmowy na ważne tematy

Nie lubisz rodzinnych imprez i stresuje cię spędzanie czasu z dawno niewidzianą rodziną? Jeśli wśród dalszych cioć i wujków czujesz się jak na przesłuchaniu na temat swojego prywatnego życia, możesz w tym roku popracować nad swoją asertywnością. Gdy usłyszysz niechciane pytania, uśmiechnij się i zapytaj, czemu pytający chce znać na nie odpowiedź. Możesz też wymyślić żartobliwą, ale nie złośliwą ripostę, która pomoże ci nakierować rozmowę na inne tory.

Jedzenie za trzech

Twoim problemem w czasie świąt jest przejedzenie? Już teraz martwisz się, że po zakończeniu świętowania natychmiast będziesz musiała rozpocząć nową dietę, aby wcisnąć się w sylwestrową kreację? Jest na to sposób: po prostu nie siedź tyle za stołem. Wyciągnij bliskich na spacer, a może sama wyskocz na krótki jogging.

Pamiętaj, że Święta to tak naprawdę jedynie przedłużony weekend. Nie jest to wystarczający powód, aby zjadać kilka kawałków ciasta na deser po sutym obiedzie. Pij dużo wody pomiędzy posiłkami i nie pojadaj. Ustal, że w ciągu dnia zjesz trzy posiłki normalnej wielkości. Możesz spróbować każdej potrawy, ale nakładaj sobie małe porcje degustacyjne, a nie kopiaste talerze.

źródło: materiały prasowe nadesłane przez producenta

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij