Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Jeśli nie dieta pudełkowa, to co?

Dieta odchudzająca to nierzadko rozwinięte logistycznie przedsięwzięcie, które wymaga sporych nakładów nie tylko silnej woli, ale i czasu oraz starań. Naprzeciw potrzebom osób, które cierpią na chroniczny brak czasu (i chęci) lub na brak silnej motywacji, aby jeść zgodnie z rozpiską dietetyka, wyszli twórcy tak zwanych diet pudełkowych. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy taka usługa jest zbyt droga? Przy odrobinie dobrej organizacji czasu można samodzielnie gotować posiłki, jednocześnie oszczędzając sporo pieniędzy i, paradoksalnie, zwiększając swoje szanse na długofalowy sukces.

jak nie dieta pudelkowa to co

Jak zastąpić taki catering? Możesz zrobić zakupy w Internecie, a następnie samodzielnie przygotować szybkie i zdrowe posiłki. Poszukaj dobrego supermarketu online, który dostarcza zakupy w twojej okolicy. Ważne, aby był to sklep cieszący się pewną renomą, tak abyś zawsze mogła liczyć na to, by produkty były dobrej jakości.

Tegoroczny ranking na najlepszy supermarket wygrał sklep Frisco, opinie o sklepie Auchan były niemal tak samo korzystne. W rankingach oceniane są takie parametry, jak jakość i szerokość asortymentu (wygrał sklep Frisco), opinie o jakości dostawy (przoduje Piotr i Paweł) czy elastyczność czasu dostarczania towaru.

Jaka jest alternatywa?

Niestety, nic, co wartościowe, nie przychodzi bez pewnych poświęceń. Przemyśl, czy faktycznie nie znajdziesz w ciągu dnia 20 minut na gotowanie. Poszukaj miejsc, gdzie możesz zrobić zakupy online, na przykład supermarketów takich, jak Tesco, Auchan czy Frisco. Opinie na temat zakupów spożywczych w Internecie są z roku na rok coraz bardziej pozytywne, a jakość asortymentu e-sklepów sukcesywnie się powiększa.

Gdy już twoje zakupy zostaną dostarczone do domu, możesz zacząć gotowanie. Poszukaj przepisów na dania jednogarnkowe – wszelkiego rodzaju leczo, gulasze czy zapiekanki zastąpią twoje ulubione dania. Dobrym pomysłem może być też ugotowanie zupy: wrzucasz mięso z kością do garnka wraz z włoszczyzną, dodajesz przyprawy, zalewasz wodą i zostawiasz na wolnym ogniu na 2-3 godziny. Następnie dodajesz pomidory, przecier ogórkowy lub inne ulubione dodatki. Inne pomysły na szybkie posiłki to: sałata z pomidorkami koktajlowymi i plastrami wędzonego łososia; omlet lub jajecznica z warzywami.

Dlaczego nie zawsze warto jeść z pudełka

Taki sposób odżywiania wydaje się idealnym pomysłem dla zapracowanych osób, a także dla tych, którzy mają nietypowe wymagania dietetyczne – na przykład mają alergię na gluten lub laktozę albo wyczynowo uprawiają sporty. Podczas wprowadzania diety odchudzającej jednak tylko część sukcesu polega na utrzymaniu odpowiedniej kaloryczności posiłków.

Często zapomina się o tym, jak ważne jest nauczenie się nowych, zdrowych nawyków i dokonywania odpowiednich wyborów żywieniowych. Jest to przy korzystaniu z cateringu dietetycznego zadanie bardzo utrudnione i wiąże się z ryzykiem, że natychmiast po zakończeniu diety pudełkowej zaczniesz znów przybierać na wadze. Samodzielnie robiąc zakupy spożywcze, uczysz się podejmowania dobrych wyborów.

źródło: materiały prasowe nadesłane przez producenta

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij