Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

3 sprzęty AGD, które ułatwią Ci życie

Daleko Ci do perfekcyjnej pani domu i masz czasem uczucie, że sytuacja w domu zaczyna wymykać się spod kontroli? Ciągle sobie obiecujesz, że wreszcie porządnie posprzątasz i będziesz ten porządek utrzymywać, lecz przekładasz działania do „kolejnego poniedziałku”? Oto kilka pomysłów, które mogą ci pomóc wyjść z impasu.

1. Zmywarka do naczyń

Zmywarka, szczególnie zmywarka do zabudowy, to jednorazowo spory wydatek, jednak w długofalowej perspektywie przynosi ogromne korzyści. Energooszczędne zmywarki pozwalają na wygenerowanie naprawdę sporych oszczędności. Najpopularniejsze w tym roku energooszczędne zmywarki Samsung, Bosch oraz Amica mają szereg udogodnień i ułatwiających pracę funkcjonalności, jak opóźniony start lub regulowaną wysokość półek.

Pamiętaj, że myjąc naczynia w zmywarce, oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i swój czas. Jeśli wyrobisz w sobie nawyk wkładania brudnych naczyń do zmywarki zamiast składowania ich w zlewie oraz na kuchennym blacie, będzie Ci łatwiej utrzymać w kuchni porządek. Energooszczędne zmywarki, na przykład najpopularniejsze zmywarki Samsung albo Bosch, mają w standardzie funkcję zmywania przy połowie załadunku komory. W sklepach znajdziesz modele, które można zabudować albo wolnostojące egzemplarze. Bez problemu dopasujesz zmywarkę do swojej kuchni.

2. Bezworkowy odkurzacz

Odkurzacz bezworkowy, inaczej nazywany odkurzaczem cyklonowym, to urządzenie które bardzo ułatwia codzienne dbanie o porządek w domu. Podczas sprzątania zasysa on zanieczyszczenia tak, jak normalny odkurzacz, jednak następnie dzięki działaniu dużej siły odśrodkowej wytwarzanej za pomocą ruchu wirowego, kurz i śmieci, które trafiają do pojemnika, są wydmuchiwane poza odkurzacz jako czyste powietrze.

Najpopularniejsze na rynku tego typu urządzenia, to podobnie jak zmywarki, Samsung i Amica. Dlaczego warto kupić taki odkurzacz?

• nie wymaga on zmiany worków,
• jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików,
• zapełnienie pojemnika nie wpływa na siłę ssącą,
• dodatkowo, odkurzacze bezworkowe mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria ułatwiające utrzymanie czystości - turboszczotkę albo elektroszczotkę, która ułatwia sprzątanie dywanów, szczególnie z sierści.

Innym dobrym pomysłem może być odkurzacz jeżdżący, który bardziej przypomina automatycznie sterowanego robota, niż tradycyjny sprzęt AGD.

3. Suszarka do prania

To kolejny sprzęt, który pomoże Ci utrzymać porządek. Jeśli wiele razy zdarzyło Ci się, szczególnie zimą, po zrobieniu prania przez wiele dni nie poskładać i nie uprasować czystych ubrań i bielizny, to suszarka będzie idealnym rozwiązaniem Twoich problemów. Nawet, jeśli nie masz miejsca w łazience, możesz postawić suszarkę na pralce za pomocą specjalnej nakładki, którą kupisz w większości elektromarketów.

Inną zaletą suszenia odzieży w suszarce jest to, że większość ubrań włożonych do bębna maszyny natychmiast po wyjęciu z pralki nie wymaga późniejszego prasowania. W ten sposób oszczędzisz bardzo dużo czasu, a susząc pranie od razu po jego zrobieniu, unikniesz bałaganu w domu. Najpopularniejsze na rynku są suszarki Miele i Bosch.

źródło: materiały nadesłane przez producenta

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij