Women's Health poleca:

Zdrowe odchudzanie - co jeść, aby schudnąć?

Poleć ten artykuł:

Droga do płaskiego brzucha nie musi oznaczać pasma wielkich wyrzeczeń. Nie porzucaj ulubionych nawyków, tylko je mądrze podrasuj. Zobacz, które z nich warto wziąć na warsztat i zwalcz zbędne kilogramy.

Zerwanie ze złymi nawykami żywieniowymi może być bardzo trudne, zwłaszcza gdy przez lata uzbierało się ich sporo. Niektórzy wolą terapię szokową, polegającą na nagłym zerwaniu z dotychczasowym stylem jedzenia, ale dla wielu może się ona okazać zbyt wielkim wyzwaniem.

Dlatego opracowaliśmy dla Was nieco inną taktykę. Zamiast tracić siły w walce z nawykami powiększającymi balast, zmodyfikuj je tak, aby zyskać sojusznika w walce z nadprogramowymi kilogramami. Przedstawiamy 6 patentów, które pomogą Ci pozbyć się nadmiaru tłuszczu i odzyskać szczupłą sylwetkę.

1. Lubisz nabiał?

OK, ale wybieraj produkty jak najbardziej naturalne. Na rynku jest bowiem ogromna ilość przetworzonych produktów, które oprócz wapnia i białka, pomagających pozbyć się balastu, zawierają pokaźny ładunek kalorii, które to utrudniają. Najlepszy przykład to jogurty owocowe, które oprócz znikomej ilości owoców mają w sobie mnóstwo cukru.

Nasza rada

Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone. Zamiast jogurtu smakowego, sięgnij po naturalny (zobacz, ile jogurtu naturalnego jeść, by nie przesadzić) – owoce możesz zmiksować sama). Zamiast różnego rodzaju serków do smarowania przygotuj twaróg, który doprawisz ziołami. Uważaj też na produkty seropodobne – lampkę alarmową powinna zapalić Ci bardzo niska cena. Niestety, zrobienie dobrego sera kosztuje.

Coraz więcej wskazuje, że jedzenie bogatego w wapń nabiału pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Z badań przeprowadzonych na University of Tenessee wynika, że osoby jedzące dziennie 1200 mg wapnia były o 60% mniej narażone na nadwagę niż ci, którzy jedli mniej wapnia. Z kolei badanie z "Molecular Systems Biology wskazuje, że bakterie z jogurtów mogą zmniejszać ilość tłuszczu, jaką przyswaja organizm w czasie trawienia.

Tagi: zdrowa dieta | zdrowe odchudzanie | zdrowe odżywianie | porady dietetyka

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij