Women's Health poleca:

Zdrowe śniadanie: co jeść na stres? Energia od rana!

Poleć ten artykuł:

Co zjeść na śniadanie? Najlepiej, coś pożywnego, zdrowego i smacznego. A jeśli czeka Cię stresujący dzień, mamy dla Ciebie zestaw, który dodatkowo pomoże Ci go zwalczyć. Zapraszamy na zdrowe śniadanie z masłem orzechowym, witaminą C i strączkami!

Każdy dzień stawia przed Tobą inne wyzwania: egzamin, ważna prezentacja, skomplikowany zabieg, duży wysiłek fizyczny. Tylko potencjalni przegrani rozpoczynają dzień z pustym żołądkiem.

Zestawy energetyczne na dobry dzień to Twoi sojusznicy w pokonywaniu trudnych sytuacji. Pozwalają wyzwolić pokłady energii potrzebnej do zwycięstwa. Dlatego też najpierw poznaj zasady energetycznego odżywiania, a potem przejdź na kolejną stronę i zobacz proponowany przez nas zestaw śniadaniowy dodający energii.

Zasady energetycznego odżywiania

Jeśli w odpowiednim czasie dostarczasz sobie kolejnych dawek energii, organizm będzie pracował na wysokich obrotach bez przerwy.

1. Nie jedź zbyt często na rezerwie. Staraj się mniej więcej co 4 godziny dostarczyć organizmowi kolejnej porcji energii.

2. Przed dużym wysiłkiem fizycznym lub umysłowym ostatni posiłek zjedz 2 godziny wcześniej. W decydującym momencie żołądek nie powinien być zajęty trawieniem, które zabiera energię i utrudnia pracę przepony przy oddychaniu.

3. Natomiast mała przekąska przed startem (kawałek banana, batonik mleczny) da dodatkowy zastrzyk energii. Węglowodany natychmiast podniosą poziom cukru we krwi i sprawią, że przez najbliższą godzinę będziesz pracował na wysokich obrotach.

4. Jedz powoli.Połknięte w pośpiechu i źle przerzute jedzenie dłużej obciąża żołądek. Zwłaszcza w czasie stresu staraj się nie jeść jednocześnie rzeczy gorących i bardzo zimnych (np. lody popite kawą). Może to doprowadzić do rozstroju żołądka.

5. Przy ciężkiej pracy pij często soki owocowe zmieszane z wodą mineralną. Jej pH zadba o to, by węglowodany i witaminy w odpowiednim czasie dotarły do krwi.

Tagi: zdrowe śniadanie | jedzenie na stres | co jeść na stres

Oceń artykuł:

4.60

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij