Women's Health poleca:

Zdrowe przekąski: ile mogę zjeść?

Poleć ten artykuł:

Zdrowa żywność może wyjść bokiem, a raczej na bokach się odłożyć. Bo ważne jest nie tylko "co", ale i "ile". Nawet jedząc najzdrowsze przekąski, patrz na kalorie. Bierzemy pod lupę orzechy, ciemną czekoladę, żurawinę, chipsy jabłkowe oraz inne zdrowe produkty i szukamy porcji idealnych.

Przekąska wcale nie musi oznaczać grzesznej porcji, którą koniecznie będziesz musiała odkupić wyrzutami sumienia i wyrzeczeniami albo od razu wypocić w siłowni. Przeciwnie: to, co podjadasz między głównymi posiłkami, może pomóc Ci uzyskać lub utrzymać wymarzoną sylwetkę.

Co jest kluczem? Składniki i wielkość porcji. Nie zawracaj sobie głowy pustymi kaloriami – podjadaj to, co oprócz smaku będzie zastrzykiem zdrowia. I nie daj się zwieść myśli, że samo zdrowie zwalnia Cię z kontrolowania kalorii. Poznaj odpowiednie porcje zdrowych przekąsek. Pozwolą Ci panować nad głodem i zdrowiem.

Napoje

Porcja dla napoju to zwykle 220 ml, co odpowiada 1 szklance.

Tylko wodę można pić bez ograniczeń. Każdy inny napój, zwłaszcza sok, należy wliczać do dziennego bilansu kalorycznego. Smoothie ze zmiksowanych owoców to pyszna i zdrowa przekąska, pod warunkiem że wypijesz 1 szklankę, a nie litr.

Banan + kiwi + odrobina zielonej pietruszki, zmiksowane z lodem, to porcja gęstego napoju, który ma właściwą dla przekąski ilość kcal – ok. 130 – i przepotężną dawkę wit. C. 

Przetestuj także nasze przepisy na smoothie z truskawek i daktyli oraz świeże soki z warzyw i owoców.

Tagi: zdrowe przekąski

Oceń artykuł:

4.70

Skomentuj (1)

Baśka

przez ~Baśka,
2016-03-08 15:13:13

Złota zasada umiarkowania w jedzeniu i piciu działa doskonale. Grunt to niczym się nie objadać...

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij