Women's Health poleca:

Witaminowe shoty: przepisy i właściwości

Poleć ten artykuł:

Na polskich ulicach ledwo zdążyły się zadomowić bary oferujące soki i koktajle owocowe, a zza oceanu już wędruje nowy trend związany ze zdrowym odżywianiem. Po raz pierwszy biesiadna piosenka "I jeszcze jeden, i jeszcze raz" nabiera sensu i rozsądku. No to cyk – oto przepisy na shoty pełne witamin.

Taka sytuacja. Wyobraź sobie, że budzisz się rano i pierwszą rzeczą, po którą sięgasz, jest kieliszek. Mocne, co? Na szczęście wcale nie musi oznaczać, że po wczorajszej imprezie męczy Cię kac morderca. Jeśli szkło będzie zawierać ekstrakt przygotowany zgodnie z naszymi zaleceniami, poranna lufa będzie po prostu oznaką najwyższej dbałości o zdrowie.

Na polskich ulicach ledwo zdążyły się zadomowić bary oferujące soki i koktajle owocowe, a zza oceanu już wędruje nowy trend (to chyba pierwszy przypadek, gdy z USA przychodzi coś w rozmiarze XS, a nie XL).

Mowa o shotach zdrowia, czyli skoncentrowanych dawkach niezbędnych dla zdrowia składników odżywczych. Dla wygody podaje się je w kieliszkach. Jeden łyk i zastrzyk witamin masz z głowy.

Zastanawiasz się, po co pić je w taki sposób, skoro równie dobrze mogłabyś łyknąć multiwitaminową tabletkę? No właśnie problem w tym, że nie równie dobrze. „Witaminy i składniki mineralne otrzymywane syntetycznie są znacznie gorzej przyswajalne niż ich naturalne odpowiedniki” – tłumaczy dr Marek Szołtysik z Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dalej nie jesteś przekonana, że shoty to dobry pomysł? W końcu możesz przecież wypić duży sok owocowy, który nie tylko zawiera mnóstwo witamin, ale na dodatek bosko smakuje.

Tagi: shoty | przepisy na shoty | witaminy | proste przepisy

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij