Women's Health poleca:

Tuńczyk: wartości odżywcze

Poleć ten artykuł:

Tuńczyk to częsty gość na naszych stołach: robimy z niego sałatki, pasty i kanapki. Nie mamy nic przeciwko, bo ta ryba morska to jedno z najlepszych źródeł chudego białka. Ważne tylko, by jeść go w rozsądnych ilościach i nie dodawać sobie niepotrzebnie kalorii.

Dlaczego warto jeść tuńczyka

Jest jednym z najlepszych źródeł chudego białka, ale zamiast mieszać go z dużą ilością majonezu i zmieniać go w tłustą katastrofę, dodaj pieprz, ostry sos (typu chili, tabasco itp.) i trochę świeżego soku z cytryny. Lub dorzuć kawałki tuńczyka z puszki (odsączonego) do swojej sałaty.

25% o tyle przyspieszysz metabolizm i przemodelowanie sylwetki, jeżeli rekomendowaną, dzienną dawkę białka rozłożysz w miarę równo na wszystkie pięć posiłków.

Szukaj w sklepach puszek tuńczyka z naturalną zalewą, nie olejową – szkoda smaku, o kaloriach nie wspominając. Porcja 85 g zawiera 11 mg zdrowej dla serca niacyny, a badacze z Uniwersytetu Rochester w USA ustalili, że ta podnosi cholesterol HDL (ten dobry) i obniża trójglicerydy w większym stopniu niż robi to większość obniżających cholesterol leków przepisywanych przez lekarzy.

Powyższy fragment artykułu artykuł pochodzi z wydania specjalnego WH "Bądź piękna nago". Przejdź na kolejna stronę, by dowiedzieć się więcej!

 

Tagi: tuńczyk | ryby | jak być piękną

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij