Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Skuteczne odchudzanie: ciekawostki naukowe, które pomogą Ci schudnąć

Czy antybiotyki mają wpływ na odchudzanie? Dlaczego wciąż nie możesz zgubić zbędnych kilogramów? Na którą godzinę powinien przypadać ostatni posiłek. Na te i inne pytania odpowiadają redaktorzy WH.

antybiotyki, odchudzanie, tabletki, waga, dieta

Antybiotyki a odchudzanie

Od samych antybiotyków nie nabawisz się nagle otyłości, mogą one jednak spowodować, że zaczniesz przybierać na wadze. Naukowcy zbadali, że dzieci dostające antybiotyki są średnio grubsze o ok. 1,5 kg od tych, które ich nie brały. Badacze spekulują, że przyczyną są powodowane przez leki zaburzenia w składzie mikroflory jelitowej.

Bierz antybiotyki, tylko gdy są naprawdę niezbędne, a na co dzień dbaj o swoje bakterie, karmiąc je prebiotykami i jedząc probiotyki. Najsilniejszy związek między antybiotykami a przybieraniem na wadze odkryto w przypadku azytromycyny, erytromycyny oraz klarytromycyny.

 

para, fit para

Poszukiwany, oszukiwana

Nie da się dłużej zwalać winy na złe geny i nawyki wpojone w rodzinnym domu. Prof. Chris Haley z Wydziału Genetyki Człowieka Uniwersytetu w Edynburgu uważa, że na zachowanie szczupłej sylwetki znacznie mocniej wpływają wybory, które podejmujemy w dorosłym życiu.

Każde wydanie WH jest skarbnicą pomysłów, które możesz wcielić w życie od zaraz. W jednym Ci tylko nie pomożemy – prof. Haley podkreśla rolę partnera, który będzie dla Ciebie wsparciem i inspiracją. Ze znalezieniem właściwego osobnika musisz poradzić sobie sama. Zobacz, jak pogodzić miłość i zdrowy styl życia.

 

tłuszcze, odchudzanie fot. shutterstock.com

Dlaczego nie możesz schudnąć?

 • A. Za mało ćwiczysz
 • B. Źle się odżywiasz
 • C. Masz za dużo stresu
 • D. Bo zdrowe życie dużo kosztuje

Odpowiedź: B

Udało Ci się trafić? W takim razie jesteś w mniejszości, bo większość odpowiadających za główną przyczynę nadwagi uznaje niewystarczającą ilość ćwiczeń. Aktywność fizyczna jest oczywiście istotna, ale największy wpływ na sylwetkę mają nadprogramowe kalorie.

Możesz zjeść ich setki w ciągu minut, a żeby je spalić, potrzebujesz godzin. Pamiętaj, że skuteczny plan odchudzania zaczyna się przy stole, a nie na siłowni.

fot. shutterstock.com fot. shutterstock.com

12 godzin

T le godzin wynosi okno czasowe, w który m powinnaś jeść – twierdzą badacze. Zaczynasz o 8 rano? Kończysz o 8 wieczorem. Nie dajesz rady? Zobacz, jak uniknąć nocnego podjadania.

WH 06/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Idealne ph :) ludzka krew ma około 7,35-7,45, więc ta woda mieści się w widełkach.
  ~amanka, 2016-11-23 21:23:18
 • avatar
  zgłoś
  Popieram, picie wody jest bardzo ważne! Wtedy woda się nie zatrzymuje w organizmie, a do tego mniej się chce jeść, bo się organizm nie domaga dodatkowej wody z pożywienia, a i żołądek nie jest pusty. Też czytałam, że odpowiednie pH wody jest ważne dla przyswajalności dlatego testuję ostatnio veroni hydration ph 7,4 i myślę że sprawdza się całkiem nieźle. Super się po niej czuję, zwłaszcza po ćwiczeniach.
  ~Nadzieja, 2016-11-21 12:14:09
 • avatar
  zgłoś
  Mi pomogło picie dużej ilości wody, naprawdę potrafiłam się trzymać diety, ćwiczyć, ale woda bardzo mi się zatrzymywała, więc waga stała. Odkąd więcej piję, problem minął. Staram się wybierać dobra ultraoczyszczoną wodę, o ph zbliżonym do ph krwi, bo taka najlepiej nawadnia i jest najzdrowsza.
  ~amanka, 2016-11-18 23:07:55
 • avatar
  zgłoś
  Dlaczego nie mogę schudnąć? Wydaje mi się, po prostu, że źle się do tego zabierałam. W tym momencie sięgnęłam w końcu dobrą moim zdaniem metodę - napój oczyszczający Detox Zero. Mam nadzieję, że poza tym, że uda mi się schudnąć, wzmocnię też trochę organizm.
  ~Amita, 2016-11-15 22:06:55
 • avatar
  zgłoś
  wymówki to chyba nasz sport narodowy! kurde jak długo można samą siebie oszukiwać, wystarczy minimum zainteresowania i nawet w necie można znaleźć skuteczne metody na spalenie tłuszczu. ja zaczęłam się odchudzać z jagodami acai które są zawarte w IQacai i wcale tego nie żałuję, przynajmniej chudnę a przy tym się nie truję !
  ~gina, 2016-11-14 20:52:47
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij