Women's Health poleca:

Skuteczne odchudzanie: 7 naturalnych spalaczy tłuszczu

Poleć ten artykuł:

Witamina D, białko, omega-3… Upewnij się, że w Twoje diecie znajdują się produkty, które pomogą Ci w spalaniu tłuszczu. Zobacz, jak bez kupowania podejrzanych herbatek odchudzających uzyskać efekt fat burning.

Centymetr tu, centymetr tam i już nie mieścisz się w swoje ulubione dżinsy? Spokojnie – mamy prosty sposób na te kilka nadprogramowych kilogramów. Na dodatek obejdzie się bez drakońskiej diety.

Jeśli tylko umiarkowana porcja posiłku nie będzie oznaczała zestawu XXL i nie zapomnisz o ćwiczeniach fizycznych, to po uzupełnieniu diety o 7 naturalnych spalaczy tłuszczu, podkręcisz swój metabolizm tak, by zrzucać zbędne kilogramy nawet do 70% szybciej.

Jak? Wszystko sprowadza się do spożywania odpowiedniej kombinacji produktów odżywczych. Musisz stawiać w swojej diecie na takie, które przestawią Twój organizm z trybu składowania tłuszczu na tryb jego spalania.Dobrze dobrane witaminy i składniki pokarmowe uruchamiają Twój wewnętrzny mechanizm, który sygnalizuje komórkom, że czas spalać więcej kalorii.

Natomiast podczas niedoboru tych ważnych składników pokarmowych, zaczyna się sytuacja odwrotna i Twój organizm zaczyna magazynować tłuszcz, metabolizm zwalnia a Twój wysiłek, by zrzucić kilka kilogramów, jest raczej daremny.

Uzupełnij swój jadłospis o te niezbędne spalacze tłuszczu tak, byś mogła w końcu zgubić niechciane kilogramy i na dobre trzymać je od siebie z daleka. Tak, wciąż będziesz musiała zwracać uwagę na odpowiednie porcje i tak – ćwiczenia są wciąż niezbędne, ale w ten sposób możesz uzyskać zgrabną sylwetkę i nie martwic się efektem jo-jo.

1. Witamina D

Badania za badaniami – wszystkie pokazują, że witamina D wspomaga wydzielanie insuliny i jednocześnie zwiększa efekt jej działania. Główną funkcją tego hormonu wydzielanego przez trzustkę jest pomaganie glukozie w przedostaniu się do komórek ciała, wówczas cukier zamieniany jest w energię i zmniejsza się jego stężenie we krwi.

Obniżona wrażliwość organizmu na działanie insuliny nazywana jest insulinoodpornością. Im wrażliwsze są Twoje komórki na insulinę, tym lepiej. Im mniej wrażliwe, tym bardziej prawdopodobne, że zjadane  kalorie odłożą się w Twoim ciele.

„Kiedy poziom witaminy D jest niski, wzrasta liczba parathormonu (PTH). Wyższy niż normalnie poziom PTH pociąga za sobą cała serię reakcji, które mogą prowadzić do tego, że cukier zamieni się w tłuszcz i zamiast zostać spalonym, zmagazynuje się w komórkach tłuszczowych” – wyjaśnia dr Michael B. Zemel, dyrektor Instytutu Żywienia na University of Tennessee w Knoxville.

Niedobór witaminy D zakłóca także działanie leptyny – hormonu, który sygnalizuje Twojemu mózgowi, że jesteś już najedzona. Jeśli działa nieprawidłowo, Twoje ciało nie wie kiedy jesteś pełna, a Ty nie odrywasz się od talerza. A czy wiesz, że brak witaminy D może również wpędzić Cię w depresję? Poznaj jasne sposoby na ciemne dni.

2. Wapń

Wapń działając w parze z witaminą D, pomaga Ci pozbywać się tłuszczu. Ten minerał magazynowany jest w komórkach tłuszczowych i badacze sądzą, że im więcej wapnia się w nich znajdzie, tym więcej z nich zostanie spalonych.

Wapń wspomaga także odchudzanie w inny sposób: łączy się z tłuszczem w przewodzie pokarmowym i dzięki temu chroni niektóre z komórek tłuszczowych przed wchłonięciem przez układ krwionośny.

3. Białko

Proteiny powstrzymują Cię przed napadami głodu, ale poza tym jedzenie białka do każdego posiłku pomaga utrzymać skład ciała – ilość tłuszczu odpowiednią do ilości mięśni – w lepszych proporcjach. Poza tym wraz z wapniem i witaminą D białko pomaga Ci zachować masę mięśniową, gdy tracisz kilogramy. Znajdziesz je nie tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego, ale i roślinnego. Poznaj 7 warzyw bogatych w białko.

Badacze z University of Illinois wykazali, że kobiety, które zjadały białko dwa razy w ciągu dnia, chudły dziennie o 3,9% więcej niż kobiety, które w swoim dziennym jadłospisie miały go mniej. Nie tylko zrzucały więcej kilogramów, ale miały też więcej siły, np. ich mięśnie w udach po zastosowaniu diety bogatej w białko zyskiwały o 5,8% więcej włókien mięśniowych.

Tagi: spalacze tłuszczu

Oceń artykuł:

3.40

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij