Women's Health poleca:

Siemię lniane: ziarna urody

Poleć ten artykuł:

Słyszałaś już o superfoods? Do tej kategorii na pewno zalicza się zmielone siemię lniane. Te niepozornie wyglądające ziarenka kryją w sobie moc składników, które sprawią, że będziesz zdrowsza, piękniejsza i zgrabniejsza. Zobacz, dlaczego warto sięgnąć po siemię lniane.

Dlaczego warto jeść siemię lniane

Te supernasiona mają najwyższy ze wszystkich pokarmów poziom lignanów – naturalnych związków znanych jako fitoestrogeny. Faktycznie, kobiety, które jedzą ich najwięcej, mają najniższy wskaźnik BMI.

Z badań przeprowadzonych na zwierzętach wynika, że estrogen tłumi apetyt i zmniejsza ilość komórek tłuszczowych, a fitostrogenom uczeni z Laval University of Quebec przypisują podobne działanie.

25% o tyle przyspieszysz metabolizm i przemodelowanie sylwetki, jeżeli rekomendowaną, dzienną dawkę białka rozłożysz w miarę równo na wszystkie pięć posiłków.

Zmiel je w blendzerze lub młynku do kawy i wsypuj zmielone do płatków śniadaniowych, jogurtu lub Twoich smoothies. Możesz także znaleźć siemię lniane w chlebach wieloziarnistych i w niektórych płatkach śniadaniowych.

Powyższy fragment artykułu artykuł pochodzi z wydania specjalnego WH "Bądź piękna nago". Przejdź na kolejna stronę, by dowiedzieć się więcej!

Tagi: dieta | jak być piękną | siemię lniane

Oceń artykuł:

3.40

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij