Women's Health poleca:

Sałata: odmiany i zastosowanie

Poleć ten artykuł:

Jedzenie wciąż takiej samej sałaty to policzek wymierzony kreatywności natury i własnej wyobraźni. Zobacz, czym różni się rukola od cykorii, jak smakują roszponka i radicchio oraz jakie składniki odżywcze kryją się w liściach sałaty rzymskiej i rukwi wodnej. Wykorzystaj nasz krótki przewodnik i przetestuj proste przepisy na sałatki.

Kiedyś kapusta miała nad sałatą tę przewagę, że występowała aż w dwóch odmianach: białej i czerwonej, a sałata była tylko jedna – zielona. Te czasy na szczęście dawno minęły i na półkach supermarketów, nie mówiąc już o warzywnych straganach, mamy sałaty w tylu odmianach, że proszę siadać.

Różnią się kształtem, kolorem, smakiem i wartościami odżywczymi tak bardzo, że postanowiłyśmy przygotować krótki przewodnik, który pomoże Ci podejmować decyzje na stoisku. Na pohybel chorobom i nudzie w kuchni.

Z rutyną w jadłospisie możesz także wygrać, inspirując się naszymi przepisami na pomysłowe sałatki z niskim IG albo przygotowując sałatki z gwiazdką Michelina.

Na kolejnych slajdach nauczysz się odróżniać odmiany sałaty, robić z nich pyszne sałatki i poznasz ich właściwości zdrowotne.

Tagi: sałata | przepisy na sałatki

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij