Women's Health poleca:

Przepisy na randkę: szparagi i musztarda

Poleć ten artykuł:

Szparagi zawierają białko, selen, żelazo i są znakomitą ucztą dla podniebienia, a musztarda dijon świetnie komponuje się z ich łagodnym smakiem. Dlatego też połączenie tych dwóch składników jest nie tylko gwarantem zdrowia, ale i prawdziwym afrodyzjakiem podczas randki.

Szparagi, bez względu na kolor, są kalorycznym rajem: mają tylko 18 kcal w 100 g. Ponadto zawierają białko, selen, żelazo, fosfor i genialnie smakują na ciepło lub zimno z ciepłymi albo zimnymi sosami.

Musztarda, zwłaszcza jej ostrzejsza odmiana z Dijon, doskonale im towarzyszy. Mało, że zdrowa (działa antybakteryjnie, obniża ciśnienie, leczy niestrawność), to jej ostry, wyraźny smak świetnie komponuje się z łagodnością szparagów.

Nasza polska specjalność – bułka tarta na maśle też smakuje doskonale, ale karze nas bezwzględnie ilością kalorii. Na następnych stronach zamieściliśmy przepisy na dania, które świetnie sprawdzą się podczas romantycznej kolacji.

Jeśli chcesz, aby Wasza randka była niezapomniana, znakomitym afrodyzjakiem może okazać się również fenkuł w pomarańczach albo awokado z papryką.

Tagi: szparagi | musztarda | przepisy

Oceń artykuł:

3.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij