Women's Health poleca:

Przepis na sałatkę idealną

Poleć ten artykuł:

Jej śmiertelnym wrogiem jest powtarzalność i nuda. Najlepszym przyjacielem wiedza, że dobra sałatka to dużo, dużo więcej niż zalana dressingiem zielenina. Przed Wami przepis na sałatkę idealną w pigułce, czyli sześć kroków i podpowiedzi, jak stworzyć kuchenne arcydzieło.

Prostota przygotowania sałatki może być zwodnicza – ot, trzeba do michy wrzucić, co tam mamy pod ręką, wymieszać, dodać oliwę (bo już wiemy, że zdrowa, prawda?) i gotowe. Nie do końca.

Dobra sałatka jest przemyślaną kompozycją smaków, estetycznego zmysłu, wyobraźni i fantazji. Przed Wami sześć kroków i podpowiedzi, jak tworzyć kuchenne arcydzieła.  

Bądź kreatywna na starcie

Sałata lodowa przyjemnie chrupie w zębach, ale jako baza nie jest najlepsza. Wybieraj ciemnozielone warzywa, bo zawartość kwasu foliowego i witamin A, C, K jest w nich dużo większa niż w bladziutkiej lodowej. A dodatki błonnika i złożonych węglowodanów w pełnych ziarnach załatwią głód na wiele godzin.

Spróbuj tego:

  • 1 i 1/2 szklanki rzymskiej (skorzystaj z naszego krótkiego przewodnika i dowiedz się więcej o odmianach i zastosowaniu sałaty), rukoli, jarmużu bądź szpinaku,
  • komosa lub kuskus,
  • makaron soba, pełnoziarniste linguine.

Tagi: przepis na sałatkę | pyszna sałatka | pomysł na sałatkę

Oceń artykuł:

3.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij