Women's Health poleca:

Pierś z kurczaka: dlaczego warto jeść

Poleć ten artykuł:

Nie dość, że jest źródłem białka (chudego), to jeszcze dostarcza do organizmu koenzym Q10. Ten z kolei sprawia, że możemy zapomnieć o zmarszczkach i cieszyć się jędrną, gładką skórą. O czym mowa? Ano o mięsie z piersi kurczaka. Poznaj jego zalety.

Dlaczego warto jeść pierś z kurczaka

W Królestwie Chudego Białka niepodzielną władzę sprawuje białe mięso z piersi kurczaka (bez skóry). To chude białko jest także fantastycznym źródłem koenzymu Q10 wspierającego przemianę komórek skóry, więc żegnajcie łuszczące się, stare komórki, a witajcie świeże, różowe i nowe.

Możesz za jednym razem zgrillować wystarczająco dużo kurczaka na tydzień wartościowych posiłków i podzielić na kawałki do sałatek lub plastry do kanapek (polecamy też nasze pomysły na kanapki z indykiem, który możesz zastąpić mięsem z kurczaka).

Po prostu natrzyj pierś kurczaka bez skóry oliwą, czosnkiem, suszonym rozmarynem i grilluj każdą ze stron po 5 minut, a potem spokojnie przechowuj w lodówce nawet do tygodnia.

Powyższy fragment artykuł pochodzi z wydania specjalnego WH "Bądź piękna nago". Przejdź na kolejna stronę, żeby dowiedzieć się więcej!

Tagi: mięso | dieta | kurczak | jak być piękną

Oceń artykuł:

3.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij