Women's Health poleca:

Pełne ziarna: błonnik i spółka

Poleć ten artykuł:

Kasza gryczana, brązowy ryż, płatki owsiane… – jeśli chcesz zadbać o zdrową dietę, zawsze sięgaj po produkty pełnoziarniste. Ich pozbawionym łupinek odpowiednikom brakuje przede wszystkim błonnika, który sprawia, że dłużej jesteśmy najedzone. Zobacz, dlaczego wybierać pełne ziarna.

Dlaczego warto jeść pełne ziarna

Płatki owsiane, mąka pszenna, jęczmień, brązowy ryż, kasza jęczmienna i gryczana, pełnoziarnisty chleb na zakwasie – co je łączy? Wszystkie mają wysoki poziom błonnika, który, długo trawiony, tak samo długo daje Ci poczucie sytości. Nie wszystkie jednak chleby i krakersy reklamowane hasłem „Z pełnego ziarna” są dobrym zakupem, więc i tu, i w każdym numerze Women’s Health namawiamy: czytaj etykiety.

40% o tyle wzrasta ryzyko nadwagi, jeżeli jadasz wyłącznie białe pieczywo. Ogranicz je do 4 kromek na tydzień.

Rozpoczęcie Twojego dnia od płatków owsianych ochroni Cię przed cukrzycą i otyłością, a badacze odkryli, że chleb na zakwasie powoduje mniej skoków cukru we krwi niż inne rodzaje chleba. Nasze babcie wiedziały to od zawsze i ich babcie też.

Powyższy fragment artykułu artykuł pochodzi z wydania specjalnego WH "Bądź piękna nago". Przejdź na kolejna stronę, by dowiedzieć się więcej!

Tagi: pełne ziarna | jak być piękną

Oceń artykuł:

4.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij