Women's Health poleca:

Masło klarowane vs. olej kokosowy

Poleć ten artykuł:

Supertłuszcze obaliły teorię, że tłuszcz oznacza tycie. Masło klarowane i olej kokosowy zamiast pompować nasze uda i talie, zmniejszają ich obwody. Sprawdzamy, który z nich jest większym sprzymierzeńcem płaskiego brzucha i zgrabnej sylwetki.

Masło klarowane

Źródło energii

Masło klarowane, w kuchni hinduskiej znane jako ghee, zawiera kwas masłowy, czyli kwas tłuszczowy, który wg badań pobudza komórki do działania i zwiększa odporność (w tym na nowotwory). Naukowcy z Louisiana State University udowodnili, że zwiększa też ciepłotę ciała, a więc produkcję energii. Dobra wiadomość dla zmarzluchów.  

Budowanie sylwetki

Badania obalają stereotypy, że masło bardziej niż za spalanie kalorii odpowiada za spalone patelnie. Wysoka temperatura dymienia masła klarowanego nie zagraża potrawom, za to kwas masłowy zagraża nieznośnym boczkom, zwiększając zdolność organizmu do spalania. Bonus: kwas linolowy (CLA) – niszczy tłuszcz, buduje mięśnie. Genialny!  

Jeśli chciałabyś szybko i zdrowo schudnąć, koniecznie rzuć okiem na naszą listę 10 najlepszych spalaczy tłuszczu i poznaj sekret skutecznego odchudzania.

Poskramianie apetytu

Nie lubimy badań na zwierzętach, tym bardziej doceńmy ich poświęcenie. Naukowcy z University of Utah badali wpływ kwasu masłowego na metabolizm myszy: te, które go przyjmowały, jadły mniej niż pozostałe. Ich łakomstwo znacznie spadło po miesiącu (o ok. 20% tygodniowo). Po tym masełku apetyt milknie jak mysz pod miotłą.  

Tagi: masło klarowane | olej kokosowy

Oceń artykuł:

3.10

Skomentuj (1)

aga

przez ~aga,
2016-10-20 10:31:41

Czytałam ostatnio, że olej kokosowy nierafinowany i rafinowany mają podobne właściwości, jeśli chodzi o pobudzenie przemiany materii. Jestem ciekawa, czy tak jest rzeczywiście, czy raczej chodzi o sprzedaż tańszego oleju? Jak na razie zaopatruję się w olej kokosowy w https://www.ekoway.eu/, ponieważ kosztuje mniej niż ten w markecie..

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij