Women's Health poleca:

Łosoś: wartości odżywcze i zdrowotne

Poleć ten artykuł:

Dziki łosoś to sprawdzony sposób nie tylko na pyszne danie, ale i piękny wygląd. Moc kwasów tłuszczowych omega-3 i chude białko sprawią, że będziesz cieszyć się zgrabną figurą, piękną cerą i zdrowiem (obniżysz poziom złego cholesterolu). Nie zapominajmy też o smaku, który jest kolejna zaletą tej ryby morskiej.

Dlaczego warto jeść łososia

Jedz dzikiego łososia z Alaski, a będziesz czerpała korzyści z żywieniowej supergwiazdy. Kwasy tłuszczowe omega-3 tej, wyjątkowo smacznej, ryby nie tylko potrafią obniżać zły cholesterol i poprawiać Twój humor, ale są również świetnym źródłem chudego białka.

Łosoś znajduje się w obowiązkowym menu na większości sportowych zgrupowań treningowych – utrzymuje przyrost siły i wydajność organizmu.

25% o tyle przyspieszysz metabolizm i przemodelowanie sylwetki, jeżeli rekomendowaną, dzienną dawkę białka rozłożysz w miarę równo na wszystkie pięć posiłków.

Spokojnie – nie będziesz musiała jeść tak dużo, jak piłkarze, ale dajemy Ci kolejny powód, by go pokochać: jedzenie łososia pomaga Twojemu ciału produkować walczących ze zmarszczkami sojuszników: kolagenu i keratyny. Ten duet świetnie też robi naszym włosom i paznokciom. Dzięki, łososiu!

Powyższy fragment artykułu artykuł pochodzi z wydania specjalnego WH "Bądź piękna nago". Przejdź na kolejna stronę, by dowiedzieć się więcej!

 

Tagi: łosoś | ryby | jak być piękną

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij