Women's Health poleca:

Kurkuma: właściwości zdrowotne

Poleć ten artykuł:

Kurkumy używają kucharze, kosmetolodzy i lekarze. Nic dziwnego! Ta indyjska przyprawa dba o piękną cerę, pomaga w walce z nowotworami, chorobami serca i demencją. Dowiedz się, dlaczego warto jeść kurkumę.

Eksperci WHO przecierają oczy ze zdumienia, ale wyników badań nie da się obalić. Zdrowotna potęga kurkumy jest faktem. Można się ironicznie uśmiechać na zdanie „Jesteś tym, co jesz”, ale naukowcom i dietetykom wcale nie jest do śmiechu. Za ponad połowę światowych zachorowań na nowotwory jest odpowiedzialny tzw. amerykański styl i jego kuchnia: dużo cukru, dużo soli, tłuszcze, przetworzona, gotowa żywność i konserwanty.

Tymczasem istnieje inny świat i inny styl. W tym świecie 9 razy rzadziej choruje się na raka jelita grubego, 5 razy rzadziej na raka piersi, 10 razy rzadziej na raka nerek i 8 razy rzadziej na raka płuc. Zdradzamy największą tajemnicę Indii.

Zwalcza nowotwory

Kurkumina, będąca istotnym składnikiem kurkumy, jest według badających ją naukowców najprawdopodobniej najsilniejszym naturalnym przeciwnowotworowym składnikiem odżywczym, jaki istnieje. Napisano blisko 300 prac naukowych potwierdzających jej antyrakowe właściwości.

W Centrum Nowotworów MD Anderson zdiagnozowano też inną, kapitalną cechę kurkuminy. Nie dość bowiem, że wyszukuje złośliwe komórki i je unieszkodliwia, to równocześnie – inaczej niż syntetyczne leki i tradycyjna chemia – nie wywołuje efektów ubocznych, nie uszkadza naszego DNA i nie zabija zdrowych komórek. Nie jest to więc nalot dywanowy na organizm, ale punktowe, precyzyjne uderzenie likwidujące zagrożenie. Co więcej, dotyczy to różnych rodzajów nowotworów.

W przypadku raka piersi bardzo ważna jest profilaktyka. Nawet jeśli na nowotwór chorowały Twoja mama i babcia, Ty wcale nie musisz. Dowiedz się, jak zmniejszyć ryzyko raka piersi.

Stopuje demencję

Z racji naszego wieku choroba Alzheimera na razie nam nie grozi, ale wielu starszym osobom w naszych rodzinach już tak. Lekarze z Toyota General Hospital w Japonii twierdzą, że stosowana przez nich terapia kurkumą radykalnie zmniejsza objawy demencji. Jedzenie zaledwie 1 g kurkumy dziennie prowadzi w kilka miesięcy do wielkiej zmiany. Poprawia się znacząco pamięć i ogólne funkcje poznawcze.

Wiesz, co jeszcze może pomóc Ci zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób wieku starczego i poprawić Twoją pamięć oraz koncentrację? Poznaj 35 produktów, które utrzymają Twój mózg w formie.

Tagi: zdrowie | odżywianie | nowotwory | przyprawy | depresja | kurkuma | piękna cera | demencja | działanie antybakteryjne | zdrowe serce

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij