Women's Health poleca:

Jak często jeść poszczególne produkty?

Poleć ten artykuł:

Zastanawiasz się, czy batonik musli to już słodycz czy jeszcze zdrowa przekąska? Których produktów spożywczych nie powinno zabraknąć w zdrowej diecie, a które powinny iść na odstrzał? Zobacz nasze zestawienie.

Możesz jeść raz w miesiącu albo wcale

Wyroby cukier nicze – pączki, drożdżówki itp.

Robi się je z białej mąki, wody, cukru i tłuszczu. Brak jakichkolwiek powodów, aby na zwać je zdrowymi przekąskami.

Fast foody

Pokuta za taki grzech jest męcząca i wymaga wylania wiadra potu. Warto? Hamburgery, pizza, panierowane mięso przesycone są tłuszczami (m.in. szkodliwymi trans). Frytki smażone są na słabej jakości, często spalonym oleju.

Kolorowe napoje

To wysokokaloryczne dodatki napakowane rafinowanym cukrem.

Cukier

Dostarcza energii, ale jednocześnie sprawia, że poziom cukru we krwi rośnie jak fala tsunami, potem gwałtownie opada i zostawia zniszczenia. Zwiększa ryzyko próchnicy zębów, powoduje huśtawkę nastrojów, napady lęku, cukrzycę i – o zgrozo! – otyłość.

Espresso

OK, zwiększa koncentrację i ułatwia realizowanie zadań, ale nadużycie potęguje wypłukiwanie wapnia i magnezu. Możesz pić kawę często pod warunkiem, że sięgasz po tę z dodatkiem mleka. Albo na każdą filiżankę kawy wypijasz szklankę wody.

Napoje gazowane

Większość z nich zawiera kwas fosforowy (ukryty na etykiecie pod nazwą regulator kwasowości), który wypłukuje wapń, co u kobiet po latach może zemścić się osteoporozą.

Tagi: zdrowa dieta | kaloryczne przekąski | zdrowe odżywianie

Oceń artykuł:

3.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij