Women's Health poleca:

Jak spalić tłuszcz: 11 zmian, by robić to szybciej

Poleć ten artykuł:

Nie tylko restrykcyjna dieta i ostry reżim treningowy pozwolą Ci utrzymać zgrabną sylwetkę. Musisz wiedzieć, jak podkręcić metabolizm. Osiągnij to, wprowadzając w swoim życiu drobne zmiany, które pozwolą szybciej spalać tkankę tłuszczową. Jeden warunek: musisz zastosować większość z nich.

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale podczas gdy Ty siedzisz na kanapie i nadrabiasz ostatni sezon „Gry o tron”, Twój organizm ciężko pracuje, by pomóc Ci spalać kalorie. Jak to w ogóle możliwe? Podziękuj swojemu metabolizmowi, który niestrudzenie, bez przerwy pracuje, aby zapewnić Ci energię gwarantującą przeżycie.

Ale nie pozwól mu osiąść na laurach: możesz swój metabolizm jeszcze przyspieszyć, aby mieć pewność, że daje z siebie wszystko przez cały dzień. Jedyne, co musisz zrobić, to zastosować tych 11 prostych porad.

1. Pobudka

Ty już się obudziłaś, ale Twój metabolizm jeszcze nie. Aby dać mu sygnał, że jesteś na nogach, koniecznie zjedz śniadanie, najlepiej w ciągu godziny od pobudki.

„Twój metabolizm przeszedł na noc w stan spoczynku, więc dopiero pierwszy posiłek daje mu znać, że dzień się już zaczął” – mówi Keri Gans, autorka „The Small Change Diet”. Aby dać metabolizmowi maksymalnego kopa z samego rana, wybierz jedzenie bogate w błonnik i białko, na przykład pełnozbożowe płatki z niskotłuszczowym mlekiem i jagodami.

 2. Dojazd do pracy

Zaparkowanie auta trochę dalej od Twojej firmy może wydawać się mało efektywne, ale w ten sposób możesz również nieźle podkręcić Twój metabolizm, bo zmusisz się do ruchu. Maszerując żwawo do swojego biura przez chwilę pracujesz na przyspieszenie tętna, które utrzymuje się jeszcze jakiś czas – i pobudza ogólny metabolizm. Inny pomysł? Jak już dotrzesz do budynku, wybierz schody zamiast windy, aby dostać się do swojego biurka.

3. Wejście do biura

Zacznij pracę od wypicia kawy. Pomoże Ci się obudzić i ostrzej ripostować szczeniackie zaczepki kolegi z biurka obok – ale nie tylko. „Badania dowodzą, że kofeina przyspiesza, choć nieznacznie, tempo metabolizmu” – dowodzi doktor David Katz, dyrektor Yale University Prevention Research Center. Uważaj tylko na karmelowo-pogrubiające dodatki, są tak przesłodzone, że zablokują cudowne działanie samej kawy.

Tagi: jak podkręcić metabolizm | spalanie tłuszczu | skuteczne odchudzanie

Oceń artykuł:

2.70

Skomentuj (4)

Marta

przez ~Marta,
2016-10-16 18:43:37

Aby spalić tłuszcz: ćwiczenia + dieta + spalacz tłuszczu = sukces ;) Jeśli chodzi o spalacze tłuszczu to polecam: http://super-brzuch.pl/spalacze-tluszczu-ranking

javier2010

przez ~javier2010,
2016-09-13 04:01:51

when it comes to losing thigh fat, there are a few activies that may assist people in getting healthier. http://redgrove.org/how-to-lose-thigh-fat activities like hillwalking and jump rope work the leg area and can also strengthen your legs. bicycling is another good activity. and could also help tone your muscles

darren

przez ~darren,
2016-09-13 03:58:52

great stuff

Alalala

przez ~Alalala,
2016-04-19 17:52:02

Kompletne dno.

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij