Women's Health poleca:

Dietetyczne przekąski: jak schudnąć, nie rezygnując z przyjemności

Poleć ten artykuł:

Jedzenie między posiłkami wcale nie musi odbijać się na Twojej wadze. Przekonamy Cię, że istnieją zdrowe przekąski, po które możesz sięgać o każdej porze. Musisz tylko wiedzieć, jak to robić.

Ile to już razy słyszałaś dobre rady dotyczące tego, jak ograniczyć podjadanie między posiłkami? Kilkanaście, kilkadziesiąt? My też pewnie pisaliśmy o tym już nie jeden raz.

Nie da się ukryć, że zajadanie się batonikami czy słodkimi bułkami grozi dodatkowymi kilogramami, ale przekąski same w sobie nie są takie złe. Okazuje się, że można sięgnąć po dodatkowe jedzenie między posiłkami i mimo to chudnąć.

„Rozsądne i sprytne podjadanie może pomóc nie tylko utrzymać w ryzach wielki głód, ale i nawet rozkręcić Twój metabolizm – mówi dietetyk Katie Cavuto. – Jednak podjadanie nigdy nie będzie szło w parze z chudnięciem, jeśli wybierzesz niezdrowe przekąski lub po prostu przekąsisz zbyt dużo”. Jeżeli chcesz się upewnić, że codzienne małe co nieco nie zagraża Twojej talii, przeczytaj nasze rady dotyczące mądrego podjadania:

1. Ignoruj wszystkie zasady dotyczące idealnej pory na przekąski

Niektórzy powiedzą Ci, że najlepsza pora na przekąskę wypada pomiędzy śniadaniem a obiadem. Inni – że musisz zjeść jabłko o 3 po południu, a nie o 4. Tego typu porady możesz włożyć między bajki!

„Najlepsza pora na sięgnięcie po przekąskę jest wtedy, gdy jesteś głodna – wyjaśnia Cavuto. – Dla jednych będzie to przedpołudnie, dla innych – wieczór, a jeszcze inni zechcą coś przekąsić i rano, i wieczorem”. Przede wszystkim powinnaś słuchać swojego organizmu i dostarczać mu paliwa wówczas, gdy tego potrzebuje.

Tym którzy w ciągu dnia są tak zapracowani, że całkiem zapominają o jedzeniu, amerykańska dietetyk radzi, by nastawili sobie… budzik. „Ustaw sobie alarm w telefonie tak, by kilka razy w ciągu dnia przypomniał Ci o tym, że trzeba coś zjeść.

Gdy zadzwoni, zrób sobie krótką przerwę i oceń, czy jesteś głodna, czy może spragniona. Dzięki temu po powrocie do domu nie będziesz umierała z głodu i nie wpakujesz w siebie za jednym zamachem dawki odpowiedniej dla pułku wojska” – podpowiada nasz ekspert.

Tagi: zdrowe przekąski | skuteczne odchudzanie

Oceń artykuł:

3.40

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij