Women's Health poleca:

Jak przyspieszyć metabolizm: 10 błędów

Poleć ten artykuł:

Zastanawiasz się, jak przyspieszyć metabolizm? Czasem wystarczy tylko wyeliminować kilka niepozornych nawyków, by efektywniej i szybciej spalać tłuszcz. Dowiedz się, co robisz źle i podkręć swój metabolizm dzięki naszym patentom.

Gdybyś przypadkiem potrzebowała kolejnego powodu, by pokochać swoje ciało, to chciałybyśmy Ci przypomnieć o jednym: Twój organizm potrafi sam spalać kalorie. I na dodatek może to robić całkiem efektywnie, jeśli tylko nie wchodzisz mu w drogę.

Każda komórka w Twoim ciele odgrywa swoją rolę podczas metabolizmu – procesu przemieniania jedzenia w energię, pozwalającą Twojemu sercu bić, płucom pompować powietrze a mięśniom się ruszać. Im szybszy jest Twój metabolizm, tym więcej spalasz kalorii.

Zdradzimy Ci jeszcze jeden sekret: tak jak istnieją sposoby, żeby go przyspieszyć (np. za pomocą aktywności fizycznej), tak samo niektóre nawyki mogą zahamować Twoją osobistą maszynerię spalającą kalorie. Oto 10 rzeczy, których powinnaś unikać, by utrzymać metabolizm na najwyższych obrotach.

1. Nieregularne posiłki

Podczas eksperymentu przeprowadzonego w 2012 roku na Hebrew University mysz karmiona sporadycznie bardzo tłustymi produktami przytyła więcej niż mysz, która miała podobna dietę, ale posiłki dostarczano jej o regularnych porach. Badacze podejrzewają, że jedzenie o tej samej godzinie każdego dnia pobudza organizm do spalania jeszcze większej liczby kalorii między posiłkami.

Podkręć metabolizm: jedz o określonych porach (i nie mamy na myśli północy).

Tagi: spalanie tłuszczu | metabolizm

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij