Women's Health poleca:

Jak przyspieszyć metabolizm?

Poleć ten artykuł:

Jak przyspieszyć metabolizm? Nie trać czasu na eksperymenty. Oto metody, które pomogą Ci schudnąć i zachować zgrabną sylwetkę. Uporządkowaliśmy je od najmniej do najbardziej skutecznej. Korzystaj do woli.

Drastyczna dieta

Efekty radykalnego cięcia u fryzjera widzisz od razu, a konsekwencje drastycznego cięcia kalorii ujawniają się później. Gdy jesz za mało, organizm przechodzi w tryb oszczędzania energii, zwalniając metabolizm i gromadząc zapasy na czarną godzinę.  

Suplementy

Reklamy obiecują, że kapsułki rozsadzą Twój metabolizm od środka. Prawda jest taka, że nawet jeśli zawierają substancje wspomagające przemianę materii (jak zielona herbata – patrz poniżej), to nie przyswoisz ich aż tyle, żeby odczuł to Twój metabolizm.  

Praca umysłowa

Owszem, 20% spoczynkowego zużycia energii wiąże się z pracą mózgu, ale budując sylwetkę, nie opłaca się brać na siebie więcej papierkowej roboty, bo ta wartość znacząco się nie zmienia. I nie spalisz więcej kalorii, zamieniając serial na sudoku.  

Pikantne jedzenie

Kapsaicyna, która pali w podniebienie, podnosi temperaturę ciała, spalając dodatkowe kalorie. Tylko że chyba łatwiej przełknąć 1,5 km biegu niż 9 mg kapsaicyny, która spali podobną ilość kalorii.  

Sprawdź także, jakie jeszcze produkty przyspieszą Twój metabolizm.

Krótki sen

Jedne z badań wykazały, że osoby, które przesypiały tylko 5 godzin, spalały więcej kalorii niż osoby, które spały dłużej. Jest jedno „ale”: w ciągu dnia niedospani badani jedli więcej niż spalali, tyjąc kilogram tygodniowo. Tak więc lepiej śpij spokojnie.

Zobacz, jak się wysypiać.

Tagi: jak przyspieszyć metabolizm | zgrabna sylwetka | skuteczne odchudzanie

Oceń artykuł:

3.80

Skomentuj (1)

magda

przez ~magda,
2016-09-28 23:07:53

Te cudowne suplementy to pewnie ściema ale z własnego doświadczenia mogę polecić chrom organiczny z inuliną bo stabilizuje poziom cukru i nie chce się jeść słodyczy

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij