Women's Health poleca:

Jak poskromić apetyt: 6 niebezpiecznych momentów

Poleć ten artykuł:

W niektórych momentach ochota na słodycze i niezdrowe przekąski jest po prostu zbyt duża i wygrywa z naszymi marzeniami o zdrowym odżywianiu. WH podpowiada, jak poskromić apetyt w kryzysowych sytuacjach.

Z podjadaniem jest trochę jak ze śledzeniem kogoś na Facebooku: wszyscy to robimy i w danym momencie wydaje się to całkiem nieszkodliwe, a nawet daje nam pewną satysfakcję, ale w nadmiarze może mieć niezbyt ciekawe konsekwencje (albo tyjemy, albo stajemy się facebookowymi prześladowcami).

Jak donosi pismo „Appetite” szczególnie podczas 6 sytuacji pozwalamy sobie na więcej i łatwiej ulegamy pokusie sięgnięcia po niezdrowe przekąski : kiedy świętujemy wyjątkową okazję, gdy mamy jedzenie na wyciągnięcie ręki, kiedy zmagamy się z negatywnymi emocjami, gdy chcemy się nagrodzić, kiedy ulegamy presji społecznej i gdy brakuje nam energii. Postanowiłyśmy znaleźć sposoby na walkę z pokusą, której tylko pozornie nie da się oprzeć. Pomogła nam w tym amerykańska dietetyczka Keri Gans, autorka książki „The Small Change Diet”.

Zobacz na kolejnej stronie, które momenty są niebezpieczne i poznaj sposoby na ich pokonanie.

Tagi: odchudzanie | przekąski | jak zmniejszyć apetyt

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij