Women's Health poleca:

Jak czytać etykiety: przód paczki

Poleć ten artykuł:

Jeśli nauczysz się czytać etykiety ze zrozumieniem, producenci nie nabiorą Cię na swoje triki, a Ty będziesz mieć pewność, że jesz zdrowe produkty. Zobacz, na co zwracać uwagę na opakowaniu i miej pewność, że wybierasz zdrową żywność bez nadmiaru cukru, tłuszczu i kalorii.

Opakowanie każdego produktu to połączenie dwóch rzeczy: informacji i reklamy. Z jednej strony masz etykiety ze wskazaniem wartości odżywczych, a z drugiej hasła reklamowe, których naczelnym zadaniem jest robienie wrażenia, mamienie nas, byśmy uznały, że produkt jest świetny, ba, niezbędny, i po prostu trzeba go kupić.

Producent nie może (a w każdym razie nie powinien) kłamać, ale niektóre informacje może sprytnie ukryć, a inne wyraźnie eksponować, choć nie są w 100% prawdziwe. Wielkość czcionki, zdjęcia, kolory opakowania – to wszystko ma Cię zachęcić do zakupu.

Poznaj te triki, naucz się czytać etykiety i nie daj się wodzić za nos marketingowcom. W nagrodę wydasz mniej pieniędzy i będziesz zdrowsza.  

"Ciastka naturalne"

Badania pokazują, że częściej sięgamy po produkty, które na opakowaniu mają takie frazy, jak „100 % naturalne” czy też „Dobre źródło czegoś”, dlatego producenci chętnie je umieszczają.

Wg dietetyków, by produkt mógł być dobrym źródłem, powinien zawierać od 10 do 20% dziennego zapotrzebowania na spożycie wymienionego składnika. Innymi słowy, wystarczyłoby 5 do 10 porcji, by ten składnik uzupełnić. Znalazłaś opakowanie z takim hasłem? Powiedz: sprawdzam!  

Tagi: etykiety | jak czytać etykiety

Oceń artykuł:

4.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij