Women's Health poleca:

Jajka: gotuj, przyrządzaj i jedz

Poleć ten artykuł:

Jajka w koszulkach, na twardo, na miękko… – jedz na różne sposoby i nie przejmuj się cholesterolem. Ciesz się natomiast porządną dawką białka, zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3 i witamin. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana, zobacz, dlaczego warto jeść jajka.

Dlaczego warto jeść jajka

Jajko to produkt idealny. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała jego białko za wzorcowe i wykorzystuje je jako wzór do pomiaru zawartości aminokwasów w innych produktach.

Zawiera 13 witamin (m.in. A, E, D, K oraz B2, B9 i B12), minerałów (fosforu, potasu, wapnia, żelaza, cynku i magnezu, selenu i jodu), rzeczone wzorcowe białko i antyoksydanty.

25% o tyle przyspieszysz metabolizm i przemodelowanie sylwetki, jeżeli rekomendowaną, dzienną dawkę białka rozłożysz w miarę równo na wszystkie pięć posiłków.

Ma też umiejętność stabilizowania poziomu cukru w naszej krwi, co pozwala utrzymywać uczucie sytości dłużej niż po zjedzeniu innych produktów. Ci, którzy jedli jajka na śniadanie, tracili 65% więcej wagi podczas odchudzania niż ci, którzy jedli na śniadanie bułki o tej samej liczbie kalorii – tak donoszą badania przeprowadzone przez „International Journal of Obesity”. Nie ma powodu im nie wierzyć.

Powyższy fragment artykułu artykuł pochodzi z wydania specjalnego WH "Bądź piękna nago". Przejdź na kolejna stronę, by dowiedzieć się więcej!

Tagi: jajka | jak być piękną

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij