Women's Health poleca:

Gdzie jest najwięcej pestycydów i inne ciekawostki dietetyczne

Poleć ten artykuł:

Które warzywa i owoce zawierają najwięcej pestycydów? Ile orzechów dziennie warto jeść, aby być w formie? Jakie produkty oprócz mleka i nabiału są bogate w wapń? Dlaczego powinnyśmy sięgać po banany? Przed Tobą garść ciekawostek dotyczących zdrowego odżywiania.

Brudna 12

Warzywa i owoce pryskane są pestycydami na potęgę, a my je potem na potęgę zjadamy i chorujemy. Organizacja Environmental Working Group zrobiła listę tych, które pestycydów mają najwięcej.

Na czele są jabłka, potem brzoskwinie, nektarynki, truskawki, winogrona, seler naciowy, szpinak, papryka, ogórki, pomidorki koktajlowe, ziemniaki i groszek. Niezły pasztet, prawda? Na szczęście są też takie, które pestycydów mają najmniej. I tak: awokado, kukurydza, ananas, kapusta, cebula, szparagi, mango, papaja, kantalupa, kalafior i bataty. Uff...

Pestycydy są oleiste, by nie spłukiwał ich deszcz na polu, więc możemy je usunąć w 2-3-minutowej kąpieli w wodzie z sodą oczyszczoną (1 łyżka na 1 litr wody).

Tagi: zdrowe odżywianie | zdrowa dieta

Oceń artykuł:

2.60

Skomentuj (3)

lila

przez ~lila,
2016-07-18 21:11:32

a i alkohol największa legalna trucizna by naród siedział cicho i się bawił i miał w dupie wszystko

lila

przez ~lila,
2016-07-18 21:10:06

nikt przy zdrowych zmysłach nie je zwierząt w 21 wieku! żeby powstał taki pasztet rurami wpycha się jedzenie gęsiom wprost do żołądka żeby je utuczyć .kto przy zdrowych zmysłach tak traktuje zwierzęta które czują ,tylko po to żeby się nażreć

lila

przez ~lila,
2016-07-18 21:04:59

nabiał zabiera wapń z kości i zębów. nie wierzcie reklamom tylko biologii np .mleko jest dla cielaków a nie dla ludzi .nas zakwasza .to trucizna !

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij