Women's Health poleca:

Fast food: 4 propozycje na szybki obiad

Poleć ten artykuł:

Zdarza Ci się jeść w fast foodach? Jeśli nie stołujesz się tam regularnie, a jedynie w wyjątkowych sytuacjach, nie zaszkodzi to ani Twojemu zdrowiu, ani figurze. Wybieramy najlepsze zestawy obiadowe z barów szybkiej obsługi. Sprawdź, co znalazło się na naszej liście.

Szczerze mówiąc, nigdy w WH nie rozumiałyśmy tego napięcia na sieciówkową paszę. Nikt rozsądny nie żywi się stale w sieciówkach i podnoszenie lamentu o jednego zjedzonego burgera z frytkami jest według nas grubą przesadą.

WH w żadnym razie nie jest sektą wyznającą Prawdę Objawioną Selera Naciowego – wszystko jest dla ludzi, a życie pisze różne scenariusze. Ważne, by zdawać sobie sprawę z tego, że choć fast-foody zostały wymyślone po to, by ułatwić nam życie, to jeżeli zgrzeszysz nieumiarkowaniem, skomplikują Ci to życie jak diabli. Porównanie z alkoholem aż się prosi, ale sobie darujemy.

Skoro więc czasem podczas gastrofazy lub wakacyjnych podróży wpadamy do sieciówek, nauczmy się wybierać z ich menu to, co najlepsze dla naszego zdrowia i sylwetki.

Zazwyczaj w czasie pracy masz około 25 minut, by wyskoczyć na lunch, który ma dostarczyć Ci energii aż do kolacji. Jeśli nie wzięłaś niczego z domu, raz na jakiś czas możesz wybrać coś z menu barów szybkiej obsługi. Przygotowaliśmy 4 propozycje, które dostarczą Ci tego, czego potrzebujesz na resztę dnia.

Zestaw nr 1: Przed treningiem

Cel: energia do ćwiczeń

Vegi Futomaki (77 Sushi)

  • kcal 221
  • białko 4,8 g
  • tłuszcz 9,6 g
  • węglowodany 28,2 g

Szklanka soku pomarańczowego

  • kcal 98
  • białko 1,9 g
  • tłuszcz 0,5 g
  • węglowodany 21,6 g

„Spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawa formy możliwe są dzięki większej ilości węglowodanów w posiłku przed treningiem. Posiłek taki powinien być łatwo strawny, z małą ilością białka oraz z minimalną ilością błonnika i tłuszczu, które mogą powodować dyskomfort trawienny w trakcie ćwiczeń” – mówi dietetyczka.

Tagi: fast food

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (1)

piotr

przez ~piotr,
2016-03-10 13:03:52

Sushi dobre w każdej postaci

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij