Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Diety, które nie działają

Chciałabyś zrzucić parę kilogramów i uniknąć efektu jo-jo? Oto diety, które według naszego dietetyka powinnaś omijać szerokim łukiem. Pozbawiają organizm ważnych składników odżywczych i mogą powodować kłopoty ze zdrowiem. 

fot. shutterstock.com

Dietetyk Aneta Łańcuchowska radzi, których diet naprawdę nie warto stosować.

Dieta zgodna z grupą krwi

Jej autorzy twierdzą, że składniki pożywienia wchodzą w reakcje z antygenami, determinowanymi przez grupę krwi, wywołując reakcję obronną układu odpornościowego, a w konsekwencji alergie i nietolerancje pokarmowe. Szkopuł w tym, że teoria nie ma potwierdzenia w badaniach naukowych, a eliminacja produktów na podstawie grupy krwi może sprawić, że dieta nie dostarczy ważnych składników odżywczych. 

Dieta ośmiogodzinna

Jej głównym założeniem jest jedzenie tylko w ciągu wyznaczonych ośmiu godzin w trakcie dnia, bez konieczności trzymania się ograniczeń co do rodzaju i ilości posiłków. Autorzy powołują się na naturalny rytm aktywności człowieka, za który kiedyś odpowiedzialne były wschody i zachody słońca.

Do zdrowego i skutecznego odchudzania konieczna jest jednak zbilansowana dieta, dostarczająca niezbędnych składników odżywczych. Jedzenie tego, na co mamy ochotę, bez ograniczeń, to najgorsze z zaleceń. Nie rekompensuje go to, że na diecie 8-godzinnej nie podjadamy wieczorem, ani w nocy.

To działa

Dieta 1500 kcal. Nie zostawimy Cię z dietami, które nie działają. Wejdź w zakładkę dieta 1500 kcal – znajdziesz tam odpowiednio zbilansowany tygodniowy plan żywieniowy, który pozwoli Ci schudnąć.

Sprawdź także, czy dieta SIRT, o której zrobiło się ostatnio głośno, jest faktycznie skuteczna.

WH 07-08/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ale też nie za wysoko powyżej 7. Najlepiej jesli to ph jest zbliżone do odczynu naszej krwi, czyli około 7,4. :)
  ~Gosia, 2016-11-09 22:31:26
 • avatar
  zgłoś
  My wiemy za to, które diety działają skutecznie. Sprawdź nas. dietetykwarszawa pl
  ~dietetykwarszawa pl, 2016-11-09 12:25:09
 • avatar
  zgłoś
  Najlepsza dieta to zbilansowane posiłki i odpowiednia ilość wody o ph powyżej 7 np veroni hydartion.
  ~quska, 2016-11-08 20:05:24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij