Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Dieta dla zmarzluchów: co jeść, gdy ciągle jest Ci zimno?

Jesteś zmarzluchem i najchętniej nie wypuszczałabyś kubka z gorącą herbatą z dłoni? Też tak mamy. Dlatego zapytałyśmy naszego eksperta, jaką dietę stosować zimą. Zobacz, co odpowiedział.

zupa Hu, hu, ha! Nasza zimowa dieta nie jest taka zła!

Ostatnio ciągle jest mi zimno. Czy powinnam ograniczyć w swojej diecie surowe warzywa i owoce, a jeść więcej rzeczy gotowanych?

Na pytanie odpowiada nasz ekspert doktor Marek Szołtysik z z Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Wrocławskiego.

Trzeba zacząć od tego, że istnieją 4 główne czynniki, które regulują Twój apetyt:

1. stężenie glukozy we krwi,

2. stężenie kwasów tłuszczowych,

3. bodźce motoryczne związane z kurczeniem i rozkurczaniem żołądka

4. receptory termiczne

"Z powodu tych ostatnich latem mamy naturalną tendencję do jedzenia rzeczy lżejszych, a zimą do wybierania potraw gorących, bardziej kalorycznych” – mówi dr Marek Szołtysik z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W końcu Twoje ciało musi się dodatkowo ogrzewać. W związku z tym, gdy na zewnątrz robi się chłodno, pozwól sobie na potrawy cięższe, bardziej zawiesiste.

„Nie dość, że są one dłużej trawione, to w krwiobiegu pojawia się więcej kwasów tłuszczowych, które są wykorzystywane jako materiał energetyczny przez komórki, co ułatwia utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała”  dodaje dr Szołtysik

Dlatego zimą jedz rzeczy bardziej kaloryczne, podgrzane, i nie zapominaj o mięsie. Świetnie sprawdzą się rozgrzewające zupy. A tak się składa, że przygotowaliśmy dla Ciebie 5 prostych przepisów na smaczne zupy.

A jeśli prowadzisz dietę wegetariańską, serwuj sobie więcej grochu, bobu, fasoli, awokado i oliwy z oliwek. Wypróbuj jeden z naszych przepisów na awokado i paprykę oraz 3 przepisów na dania z fasolą.

WH 03/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
  nadiagor, 2017-10-12 22:15:00
 • avatar
  zgłoś
  Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę? Chcesz spalić zbędny tłuszcz? Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie? Chcesz stać się prawdziwą bestią? Chcesz stać się sławny i bogaty? Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie? Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz… Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody! PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
  mally1987, 2017-10-12 22:00:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij