Women's Health poleca:

Bye bye, jo-jo! 14 patentów na skuteczne odchudzanie

Poleć ten artykuł:

Odchudzasz się i nic? Albo nawet gorzej – tyjesz bardziej niż przed dietą? Tym razem się uda! Łyknij trochę teorii, a będziesz cieszyć się rozmiarem, w jakim lubisz siebie najbardziej, i pełnym energii ciałem. Poznaj sposoby na odchudzanie bez efektu jo-jo!

W odchudzanie włożyłaś do tej pory tyle energii, że już samo jej wyprodukowanie powinno przynieść upragniony efekt. Jednak płaskiego brzucha jak nie było, tak nie ma. Sama chęć nie wystarczy – potrzebujesz jeszcze fachowej wiedzy. Dlatego zebraliśmy w jednym miejscu najbardziej prawdopodobne błędy, które mogły sabotować Twój wysiłek. Te 7 zaznaczonych na czerwono zdarza się naprawdę często. Przeczytaj, pomyśl, które dotyczą Ciebie, i spróbuj jeszcze raz. Teraz na poważnie.

1. Bo jesteś na diecie

Dopoki będziesz traktować dietę wyłącznie jako czasową zmianę sposobu jedzenia służącą odchudzaniu, a potem wrócisz do starych grzechów, nie wróżymy Ci długofalowych sukcesów. Nawet jeśli uda Ci się pozbyć paru kilogramów, będzie to najprawdopodobniej woda albo, co znacznie gorsze, mięśnie, a prawie na pewno nie tłuszcz. Takie podejście naraża Cię na rozregulowanie metabolizmu i powtarzający się efekt jo-jo. Rozwiązaniem jest tylko stała zmiana nawyków żywieniowych. W każdym numerze będziemy Ci podpowiadać, ktore z nich warto stosować.

2. Bo wykreślasz z menu niektóre składniki

Diety zakładające całkowite lub prawie całkowite wykluczenie jakiejś grupy składników, np. tłuszczu czy węglowodanów, są kiepskim pomysłem. Mogą przynieść tylko chwilową utratę wagi, najczęściej związaną po prostu z mniejszą kalorycznością jedzenia, a potem gwarantują efekt jo-jo, gdy wrócisz do normalnego jedzenia. „Tylko zrównoważona dieta, oparta w odpowiednich proporcjach na wszystkich składnikach, przyniesie sukces w postaci stałej utraty wagi" – przekonuje dr Marek Szołtysik z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

3. Bo masz problemy z hormonami

Równowaga hormonalna jest kluczowa nie tylko dla odchudzania, ale w ogóle dla zdrowia. Jej zaburzenie może bardzo utrudniać lub wręcz uniemożliwiać skuteczne starania o szczupłą sylwetkę. Dlatego jeśli widzisz, że trudno Ci pozbyć się nadmiaru kilogramow, możesz wybrać się do endokrynologa i zbadać funkcjonowanie tarczycy, ktora na wiele sposobów wpływa na gospodarkę tłuszczami i przybieranie na wadze. Warto też skontaktować się z ginekologiem, bo niewłaściwie dobrana antykoncepcja również może sprawiać, że nie możesz schudnąć.

4. Bo za mało śpisz

Jednym z czynników bardzo mocno zakłócających wspomnianą równowagę hormonalną oraz wywołujących stres jest brak snu. Różnorodne badania wskazują na jego bezpośredni związek z tempem przybierania na wadze. Staraj się spać przynajmniej 7 godzin na dobę – wtedy zmniejszysz poziom kortyzolu, hormonu stresu (o którego podstępnym działaniu przeczytasz w punkcie 6). Jeśli masz kłopoty z zasypianiem, zajrzyj do tego artykułu, w którym proponujemy Ci zdrowe przekąski na lepszy, mocniejszy i dający głęboki relaks sen.

Tagi: efekt jo-jo | skuteczne odchudzanie | sposoby na odchudzanie

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (8)

Mirka

przez ~Mirka,
2016-10-26 11:11:10

Katowanie dietami nie zawsze jest pomocne najlepiej jest zmienić jedzenie na zdrowsze. Warzywa, owoce, dania lekkie, a jeśli już smażone to olej najlepiej wybrać naturalny. Podobno rzepakowy jest najzdrowszy. Ja zamawiam oleje z green food z aromatami. Mają certyfikat bio i są dobrej jakości z witaminami i odpowiednim poziomem kalorycznym. Słodkości należy ograniczać, choć czasem można zrobić wyjątek. No i dużo ruchu, to jest klucz do sukcesu :)

majunka

przez ~majunka,
2016-09-26 22:25:10

Na moja nadwagę pomogła poradnia centrum odchudzania i odżywiania Białystok. Bez nich nie byłabym dzis tak szczupla ;)

Majka

przez ~Majka,
2016-09-26 13:45:07

Jak się odchudzasz tak jak ja to proponuje włączyć do kuracji figurena slim, po tym jak włączyłam ten preparat moje odchudzanie znacznie przyśpieszyło

Ania

przez ~Ania,
2016-09-21 12:19:44

Zdrowe jedzenie przede wszystkim, restrykcyjne diety powodują tylko późniejsze rzucanie się na produkty "zakazane". No i dużo siedzi w naszej głowie. Ile to razy zajada się emocje zamiast konstruktywnie sobie z nimi poradzić. Znalazłam grupę dla osób z takim problemem, zastanawiam się czy się nie zapisać bo brzmi super: https://www.facebook.com/events/515320288658808/

Hanka

przez ~Hanka,
2016-08-30 09:04:38

Dla mnie skutecznym odchudzaniem jest zdrowe jedzenie, a nie jakaś restrykcyjna dieta, stosuje również kapsułki be light plus, żeby wszystko mi regulowały od środka i powstrzymywały od jedzenia słodyczy, działa skutecznie, wiec ja zadowolona jestem. Efektu jojo po 2 msc nie mam i nie będę mieć.

Ewa83

przez ~Ewa83,
2016-06-21 13:37:48

Mnie w celu osiągnięcia zmniejszenia wagi pomogło przyspieszenie metabolizmu, co uzyskałam przez przyjmowanie tabletek zawierających naturalne substancje z www.androslim.pl. W ciągu pierwszego miesiąca zmniejszyłam wagę o około 8 kilogramów i czuję się naprawdę fantastycznie. Ale oczywiście należy jeść zachowując rozsądek i dodać do tego jeszcze jakiś wysiłek fizyczny, nie boję się powiedzieć, że efekt jest gwarantowany!

Ewa

przez ~Ewa,
2016-06-20 12:46:55

Polecam ten produkt mi pomógł https://www.znamlek.pl/calominal-3908.html

ponurakosiarka

przez ~ponurakosiarka,
2016-05-08 18:12:35

Jak patrzę na propozycję menu dnia to nie wiem czy mam płakać, czy się śmiać. Jeśli ktoś ma zaciśnięty żołądek, to może i zje jedno jajko z kawą czy herbatą, ale zdrowa osoba musi zjeść więcej. Raz piszecie, żeby na śniadanie jest najwięcej, a innym razem podajecie propozycję dawki pożywienia dla kota.

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij