Women's Health poleca:

8 błędów, które spowalniają chudnięcie

Poleć ten artykuł:

Błędy zdarzają się każdemu. Na szczęście błędy żywieniowe i treningowe można łatwo naprawić. Jeśli czujesz, że nie chudniesz (chociaż powinnaś), sprawdź, co robisz źle i jak najszybciej wyeliminuj złe nawyki.

Błąd nr 1: mizerne śniadanie

Jeśli Twoje śniadanie to zjadany w pośpiechu tost z masłem, wiedz, że robisz swojemu ciału dużą krzywdę. Nie tylko nie dostarczasz swojemu organizmowi potrzebnych protein, ale i przyjmujesz posiłek w biegu.

Jak wynika z badań opublikowanych w "The American Journal of Clinical Nutrition" wysokobiałkowe śniadanie pozwoli Ci przetrwać głód w ciągu poranka, a także zbudować upragnione mięśnie. Czy zatem nastawiłaś już budzik 15 minut wcześniej niż zwykle, by mieć czas na przygotowanie solidnego śniadania i zjedzenie go spokojnie przy stole?

Błąd nr 2: wyłączność na trening cardio

Wiele z nas myśli, że ćwiczenia cardio załatwią całą sprawę. Niestety, ale treningi tego rodzaju nie są gwarancją spalania na najwyższym poziomie a tym samym – maksymalnego chudnięcia.

Jak zauważa dr Alexander Koch, profesor z Lenoir-Rhyne University, ci, którzy spędzają więcej czasu na siłowni, zwiększają dzienną liczbę spalanych kalorii, co sprawia, że tracą wagę szybciej niż amatorzy aerobiku. Jeśli nie przepadasz za siłownią, po prostu dodaj do ulubionego treningu ciężary.

Jeśli nie wiesz, jak zabrać się za ćwiczenia siłowe – zobacz nasz Trening body pump.

Błąd nr 3: ciężary wagi lekkiej

Udało się! W końcu zdecydowałaś się na trening siłowy . Tylko co z tego, skoro masz opory przed sięgnięciem po większe obciążenia? Przyzwyczajając się do lżejszych ciężarów, odbierasz swojemu ciału szansę na efektywne chudnięcie. Dlaczego? Ponieważ podnoszenie większych obciążeń, nawet w mniejszej liczbie powtórzeń, pozwoli Ci na jeszcze większe spalanie kalorii.

Błąd nr 4: post zamiast jedzenia przed treningiem

Jednym z poważniejszych błędów, które mogą się zdarzyć i Tobie, jest wstrzymywanie się od jedzenia bezpośrednio przed ćwiczeniami. Niestety, post przed treningiem sprawia, że nie tylko nie masz siły ćwiczyć na pełnych obrotach, ale i nie podkręcasz dostatecznie swojego metabolizmu.

Dowód: badania przeprowadzone w University of Arkansas pokazały, że kobiety, które jadły wysokoproteinowy posiłek przed treningiem mogły się pochwalić znacznie szybszym spalaniem kalorii niż ich koleżanki, które nie zjadły nic.

 

Tagi: skuteczne odchudzanie | zdrowa dieta

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij