Women's Health poleca:

5 posiłków dziennie kontra 3 posiłki

Poleć ten artykuł:

Niedawno było śniadanie, obiad i kolacja. Teraz dietetycy zalecają, że powinnyśmy jadać 5 posiłków dziennie. Sprawdź, czego się trzymać, aby uniknąć napadów głodu, cieszyć się zgrabną sylwetką i osiągać lepsze rezultaty podczas ćwiczeń.

5 posiłków dziennie

Kontrola apetytu

Chcesz gryza? Śmiało. Badania pokazały, że osoby, które rano przekąszały 5 małych posiłków, jadły w sumie 27% mniej, niż gdy zasiadały do stołu na jedną większą ucztę. Miniposiłki wyrównywały poziom insuliny i ograniczały uwalnianie greliny – hormonu głodu. Warunek: zjesz tylko kęsa, a nie do ostatniego kęsa.

Walka z kilogramami

Francuscy naukowcy odebrali podjadaczom trochę przekąsek, ograniczając ich posiłki do 3 dziennie. Wynik tych eksperymentów na pewno nie spodobał się badanym. Nie dość, że rzadziej czerpali przyjemność z francuskiej kuchni, to jeszcze ich metabolizm szybko zaczął zwalniać, co skończyło się przybieraniem na wadze. To się nazywa poświęcenie.

Budowanie mięśni

Pewnie wiesz, że dzięki mięśniom spalasz więcej kalorii niż dzięki zapasom tłuszczu. Budowaniu tych pierwszych sprzyja azot. Badania opublikowane w „British Journal of Nutrition” odkryły, że częstsze jedzenie (w tym wypadku 5 razy dziennie) sprzyja wyższemu poziomowi azotu. A to oznacza lepsze efekty dźwigania hantli.

Regularnie ćwiczysz? Wypróbuj nasz przepis na pożywną sałatkę potreningową oraz wegetariański obiad.

Tagi: 5 posiłków dziennie | zdrowa dieta

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij